Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

50-тисячний мітинг у Москві за вільні вибори: фоторепортаж

10 серпня в Москві пройшов мітинг, присвячений свободі політичних виборів: це стало реакцією на те, що раніше на вибори в Мосміськдуму не пустили незалежних кандидатів. Організатори мітингу заявляли максимальну чисельність в 100 тисяч чоловік, і за даними «Білого лічильника» на захід пройшло майже 50 тисяч чоловік.

Навіть за офіційними даними МВС (на 15:37 поліція нарахувала 20 тисяч учасників) ця акція стала найбільш масштабною за літо 2019 року. Попередній узгоджений мітинг, що пройшов на проспекті Сахарова 20 липня, зібрав 22,4 тисячі осіб за даними "Білого лічильника" і 12 тисяч за даними МВС.

Головна відмінність акції 10 серпня — передували їй кілька неузгоджених акцій, в результаті яких сумарно затримали більше 2 тисяч людей, деяких з них — особливо жорстко, проти 13 осіб порушили кримінальні справи за організацію масових заворушень. Тому мітинг «Повернемо собі право» на вибори був у тому числі акцією на підтримку затриманих — найбільша увага приділялася студенту ВШЕ Єгору Жукову. Більше того, він пройшов майже у повній відсутності лідерів опозиції-майже всіх їх затримали через заклики до неузгоджених акцій.

Інша особливість акції — її медийность: на захід прийшли журналісти Леонід Парфьонов і Юрій Дудь, видеоблогер Ельдар Джарахов і комік Данила Поперечний, на сцені зі своїми піснями виступали репер Face, групи Ic3peak і «Кровосток». Прийшов і репер Oxxxymiron, який заявив, що «у всіх є своя точка кипіння» — на ньому була майка з фото Єгора Жукова. Парфьонов зі сцени цитував репера Face, журналіст і організатор мітингу Ілля Азар говорив, що не слухав жодної його пісні, а репер в свою чергу поіронізував над тим, що не знає Азара.

Мітинг запам'ятався ще двома подіями: співробітники поліції спробували збити чийсь дрон за допомогою радіоелектронної рушниці-глушилки. За інформацією журналістів, у них цього зробити не вийшло: нібито сусідні глушилки поліції, які працювали на придушення зв'язку на мітингу і конкретно на радіоканал для Navalny Live, зробили рушницю марним. У підсумку інший співробітник поліції зумів дотягнутися до дрона і схопити його рукою.

Друга подія-приїзд провокаторів, про які писала вранці любов Соболь: хтось із підписників показав їй скріншоти груп, де оголосили про набір масовки для мітингу, в тому числі " алкашів, бомжів і циган». Така група дійсно з'явилася на мітингу: циганський табір співав пісні, а на тлі танцював неголений і, імовірно, нетверезий чоловік з табличкою «Любов Соболь». Саму Соболь затримали ще до мітингу в центрі зборі підписів і утримували там до закінчення заходу.

Офіційно мітинг на Сахарова закінчився о 17:00, але частина людей за призовом начальника штабу Івана Жданова Бориса Золотаревського рушила в бік Старої площі, де знаходиться адміністрація президента. До цього моменту людей на акції практично не затримували, однак хода і «гуляння» на Китай-місті були не узгоджені. Туди швидко стягнулися сили поліції, ОМОН і військові, і за всього півтори години були затримані більше сотні людей.