Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Адвокат оскаржив арешт у Криму проукраїнського активіста Олега Приходька

Адвокат Назім Шейхмамбетов подав апеляційну скаргу на арешт в Криму проукраїнського активіста Олега Приходька. Про це він розповів кореспонденту Крим.Реалія.

«Нами була подана апеляційна скарга на захист громадянина України, Приходько Олега Аркадійовича, до Верховного суду Криму з вимогою скасувати винесене вчора постанову Київського районного суду», – розповів захисник.

Адвокат додав, що сьогодні бачився зі своїм підзахисним в ході проведення слідчих дій.

«Сьогодні пройшли слідчі дії з участю Олега Аркадійовича, в ході яких ми дали зразки голосу для проведення фонографічної експертизи. Справа в тому, що в матеріалах справи є аудіозапис, отримана в рамках оперативно-розшукових заходів, в якій, на думку слідства, записана розмова між двома людьми, один з яких нібито Приходько», – повідомив Шейхмамбетов.

Зі слів захисника, Приходько поміщений в Сімферопольське СІЗО.

"З ним в камері знаходиться житель міста Саки, вони вже знайшли спільних знайомих. Приходько розповів, що на момент його надходження в СІЗО, в камері і у в'язниці вже знали про нього. Здивувалися, що така людина літня і нібито терорист", - зазначив захисник.

Шейхмамбетов розповів Приходько, що його затримання і подальший арешт викликали великий резонанс, на що активіст подякував усім, хто за нього переживає.

«Він ще просив передати фразу, процитую: «Я на коліна стану тільки перед Богом», маючи на увазі, що він не схилиться і буде продовжувати свою боротьбу за те, щоб справедливість восторжествувала», – пояснив адвокат.

Про затримання Приходько вранці 10 жовтня повідомив український політик з Євпаторії, народний депутат України сьомого скликання Едуард Леонов. Також була затримана дружина активіста Любов Приходько.

Співробітники ФСБ закидають Приходько статті російського кримінального кодексу 223.1 (незаконне виготовлення вибухових речовин) і 205 (терористичний акт).​ Пізніше стало відомо, що Приходько звинувачують у підготовці підриву будівлі міської адміністрації Сак.

Підконтрольний Росії Київський районний суд Криму заарештував активіста на два місяці. Він перебуватиме в СІЗО до 10 грудня.

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (Незаконне позбавлення волі) через арешт у Криму проукраїнського активіста.