Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Археологи ідентифікували стародавні судини як молочники для немовлят  

Провідний автор дослідження, біомолекулярний археолог Джулі Данн з Брістольського університету (Великобританія) повідомила: на стінках керамічних судин з дитячих могил, виявлених в Німеччині, знайдені сліди молока. Воно належало тваринам – коровам, вівцям і козам.

Найстаріший з трьох судин, описаних в дослідженні, відноситься до бронзового віку: він виготовлений 2800-3200 років тому. Інші з вивчених подібних об'єктів зроблені приблизно 7000 років тому.

І посуд, і іграшка

Ці предмети досить маленькі, тому цілком поміщалися в руці дитину. У них є вузькі носики, щоб малюкові було легше пити молоко.

А те, що судини виготовляли в вигадливих формах, свідчить ще про одну їх функції. Вони одночасно служили і іграшками.

Катаріна Ребай-Солсбері з Інституту східної і європейської археології Австрійської академії наук, співавтор дослідження, акцентувала увагу на тяжких умовах життя доісторичних людей. Вона помітила, що в бронзовому і залізному століттях в Європі до свого першого дня народження не доживало близько третини всіх новонароджених. І тільки близько половини дітей досягали повноліття. Це проливає світло на те, чому керамічні молочники були знайдені в дитячих могилах.

Дослідники стверджують, що такі судини для годування могли полегшити життя матерям, оскільки тварина молоко підміняло грудне вигодовування. Крім того, завдяки наявності таких судин обов'язки по годівлі дитини могли виконувати й інші члени громади.

Результати наукової роботи опубліковані в журналі Nature.

За матеріалами Reuters

Стародавні люди пили молоко, але лактозу не переносили – дослідження англійських вчених

Люди навчилися готувати близько 100 тисяч років тому

Археологи знайшли цивілізацію, що існувала задовго до Стародавнього Єгипту