Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Банки дізнаються більше про автомобілі своїх клієнтів

Українські банки отримали можливість майже в необмежених кількостях і миттєво отримувати інформацію з Державного реєстру обтяжень рухомого майна . Тобто дізнаватися, чи не встановлена заборона на продаж авто іншим кредитором або виконавчою службою. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробовка.

Порядок доступу до Реєстру по API вже затверджений в Мін'юсті. Більш того, розпорядник бази даних – держпідприємство «Національні інформаційні системи» – підготувало та оприлюднило на офіційному сайті технічну документацію, а також шаблон договору для українських банків.

Хто з українських бізнесменів зможе отримати дешеві кредити від ЄБРР

Він, зокрема, передбачає, що банки повинні будуть щомісяця вносити абонентську плату за користування послугою. Чиновники пропонують три пакети, прив'язані до кількості запитів на місяць: стартовий (до 10 тис. звернень) - 12 тис. грн на місяць. Вартість одного запиту при цьому складе 1,8 грн.

Оптимальний (до 50 тис. звернень) – 18 тис. грн на місяць. Ціна одного обігу 42 копійки.

Максимальний (до 100 тис. запитів) – 32,4 тис. грн на місяць. За кожну довідку при цьому банк заплатить 36 копійок.

За словами Коробковій, досі фінансисти могли отримати такі дані, лише замовивши витяг з реєстру вартістю 40 грн. Вона запевнила, що в кінцевому підсумку новий сервіс дозволить прискорити процедури і поліпшити якість обслуговування клієнтів.