Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Бажання брати участь у виборах обумовлено генетично

Виявивши вплив генів на сексуальну орієнтацію і схильність до куріння, вчені тепер за допомогою генетики намагаються пояснити, чим визначається наш політичний вибір, пише у своєму останньому номері впливова американська газета The New York Times..

Що змушує нас йти на вибори, якщо заздалегідь відомо, що одним-єдиним голосом визначити результат загальних виборів неможливо?.

Коливання рівня явки серед різних груп населення (за віком, кольором шкіри, достатку і будь-якому іншому ознакою) насилу вписуються в теорію людської поведінки, згідно з якою люди діють з раціональних міркувань..

Існують аргументи на користь гіпотези, що політичний вибір може частково передаватися у спадок. Між партійними уподобаннями батьків і дітей спостерігається стійка кореляція..

Проведене вченими порівняння однояйцевих і двуяйцевих близнюків дозволяє стверджувати, що крім соціального і психологічного впливу батьків свою роль відіграє і генетичний фактор..

Наступний крок зробили політологи з Каліфорнійського Університету (Сан-Дієго): їм вдалося виділити ген, що впливає на схильність людини до участі у виборах і вступу в партію..

Схоже, що люди з одним різновидом гена МАОА голосують частіше, ніж ті, в чиєму організмі присутній інший варіант цього гена..

Люди з "правильним" різновидом гена МАОА і 5htt голосують частіше, тому що краще переносять стрес.

Люди з певним типом генів, які присутні в стінках нейронів у складі транспортера серотоніну 5HTT, мають значно більшу схильність до участі в голосуванні, ніж люди з іншим типом того ж гена..

Як пояснили дослідники Джеймс Фоулер і Крістофер Доус, механізм в загальних рисах такий: в результаті стресу в мозку утворюється надлишок серотоніну – якщо його не метаболізувати, він починає знищувати нейрони..

Люди з "правильної" різновидом гена МАОА і 5HTT переносять стрес краще, оскільки їх організм краще виробляє речовину, необхідну для поглинання і розщеплення серотоніну. А ті, хто краще справляється зі стресом, краще переносять суперечки і нервову напругу, без яких не обходиться ні формування політичної позиції, ні голосування..

Точно так само люди з версією А2 гена-рецептора допаміну D2 частіше вступають в партії, оскільки від ступеня розвитку допаминовой сигнальної системи мозку безпосередньо залежить ступінь активності соціальної поведінки. Внаслідок цього, такі люди частіше примикають до різних об'єднань, у тому числі до політичних партій..

Зрозуміло, це не означає, що ми функціонуємо як роботи, відзначає New York Times. Ці відкриття говорять лише про те, що ступінь чутливості людини до впливу суспільства і навколишнього середовища частково залежить від генів..

Якщо відомо, що під впливом певних генів людина стає більш сприйнятливим до політичних ідей, а від деяких генів залежить ймовірність того, що він піде на виборчу дільницю, то зрозуміло, про що слід подбати в першу чергу про те, щоб ліки, що впливають на такі гени, не потрапили в руки політтехнологів.