Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Більше 62 мільярдів: Експерти озвучили суму боргу ПФУ перед пенсіонерами непідконтрольного Донбасу

Станом на липень 2019 року борг Пенсійного фонду України (ПФУ) перед пенсіонерами, які проживають на непідконтрольної Україні території Донецької і Луганської областей становив 62 млрд грн. Про це в коментарі «Донецьким новинам» повідомила експерт з адвокації БФ «Право на захист» («Право на захист») Анастасія Одинцова.

«На даний момент борг, швидше за все, збільшився. І точно про його розміри ми не знаємо: ПФУ не надто прагне розголошувати цю інформацію. Ми можемо тільки припускати, що маємо збільшення цієї суми-зокрема, через те, що більше року тому було прийнято Постанову КМУ № 335, згідно з якою заборгованість по пенсіях виплачується відповідно до спеціального порядку. І вже більше року його не можуть розробити", - сказала Одинцова.

Більш того, ПФУ і Міністерство соціальної політики не можуть сказати точно, коли саме буде затверджено цей Порядок виплат боргів по пенсіях. «Можлива причина його відсутності, швидше за все, полягає в тому, що в уряді не можуть вирішити, як реструктуризувати борг по цих пенсій», – вважає експерт.

Суму боргу в 60-70 млрд грн "Донецьким новинам" озвучив також фінансовий експерт Олексій Кущ.

Нагадаємо, що ПФУ проігнорував 90% суддівських рішень, які зобов'язали відомство виплатити пенсійну заборгованість пенсіонерам-переселенцям. Всього станом на 1 червня 2019 року загальний борг ПФУ перед пенсіонерами-ВПО склав 600 млн грн. На початку жовтня в Луганській області органи ПФУ виплатили борги по пенсіях 896 переселенцям на загальну суму 7,3 млн грн.

Детальніше читайте в матеріалі «Борги по пенсіях непідконтрольного Донбасу і переселенців: Експерти розповіли, як вирішити проблему»