Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Борг перед «Нафтогазом» ставить під загрозу старт опалення в Олешках

Катастрофічна ситуація із запуском централізованого опалення склалася в Олешках. Станом на початок осені борг населення за спожиту послугу перевищив 6,5 мільйонів гривень. Як наслідок: заборгованість до місцевого підприємства-теплопоставщика «Олешки-сервіс» перед «Нафтогазом» взагалі перевалила за 7 млн. Це ставить під загрозу можливість отримання комунальниками так званих номінацій (газових лімітів) на майбутній сезон.

В якості часткового вирішення проблеми Олешківські депутати планували скинути "баласт" з двох десятків багатокрартирних будинків. Однак від цієї ідеї довелося відмовитися безпосередньо під час сесії. Напередодні старту опалювальної кампанії у обранців просто не знайшлося зрозумілого пояснення, що ж робити городянам, які не розжилися альтернативними джерелами обігріву.

Місцевій владі нічого не залишилося, крім переговорів з «Нафтогазом». В їх результаті вдалося зійтися на варіанті поступового погашення боргу, що утворився. Так, з 1 жовтня сторони укладають договір реструктуризації суми на 15 місяців. За таких умов перший платіж КП» Олешки-сервіс " становитиме близько 470 тисяч гривень.

Чи є в місцевому бюджеті такі кошти? Відповідь на це та інші питання намагався отримати від комунальників та посадових осіб місцевого самоврядування голова облдержадміністрації Юрій Гусєв під час профільної наради.

«У бюджеті необхідно знайти ці гроші, фактично їх немає. Ми не розуміємо, звідки їх взяти, - визнала заступник мера Олешок Тетяна Серогодська. – На даний момент місто отримало акциз не в повному обсязі. Або будемо збирати позачергову сесію і знімати з існуючих програм, або шукати спільно з комунальним підприємством».

Ця неконкретна відповідь серйозно обурила Гусєва. Він доручив своєму заступнику Сергію Козирю невідкладно виїхати в Олешки і провести нараду з мером, який, як і керівник КП Сергій Синєпольський, на нараду не з'явилися. Крім цього, губернатор анонсував, що проблема початку опалювального сезону в сусідньому місті через тиждень стане предметом розгляду колегії ОДА. «Якщо міська влада не може її вирішити – задіємо інші механізми», – резюмував Гусєв.

Андрій СОКОВ.