Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

"Будинок вчителя" в Києві закрили на ремонт: будівля знаходиться в аварійному стані

Центр Києва сповнений історично важливих і просто красивих будівель. Однак їх вік — це не лише плюс для туристичної привабливості столиці, але і необхідність весь час стежити за їх станом, щоб з історичних пам'яток вони не перетворилися на джерело небезпеки.

Саме тому столична влада прийняла рішення екстрено закрити на ремонт Педагогічний музей, також відомий як «Будинок вчителя». Інформатор повідомляє про це з посиланням на офіційний сайт КМДА.

За словами заступника голови КМДА Валентина Мондрієвського, будівля Педагогічного музею знаходиться в аварійному стані і руйнується без реставраційних робіт. Причому про це стало відомо ще близько двох років тому після обстеження. Саме тому було прийнято рішення екстрено закрити будівлю і почати його підготовку до реставрації.

Окремо Мондрієвський зазначив, що це рішення ні в якому разі не може вважатися «боротьбою з орендарями». «Всі некомерційні організації повернуться в «Будинок вчителя» після реставрації», — підкреслив Мондрієвський. Більш того, всі орендарі музею були попереджені про швидкий старт ремонтних робіт.

«Музей Української революції 1917-1921 років — це наша пам'ять і гордість», — розповів Мондрієвський. Тому ні про яке виселення музею в країні, яка лише в останні 15 років пережила дві революції, не може бути мови. Боротьба за нашу незалежність почалася сто років тому, і тому збереження музею саме в більш ніж віковому «Будинку вчителя» — пріоритет. Однак найголовніше зараз — це зберегти унікальний пам'ятник архітектури для нащадків.

Реставрація «Будинку вчителя» — не єдина, яка почалася або ось-ось почнеться в столиці. Раніше ми повідомляли про те, що в Києві пройде реконструкція Центрального гастроному, який після пожежі знаходиться в жалюгідному стані. Після відновлення воно буде мати вигляд, наближений до початкового проекту. Також ми повідомляли, що в столиці за шість мільйонів гривень реконструюють Алею художників. І, нарешті, ще на початку травня в столиці оголосили про початок тендеру на проведення реконструкції в знаменитому Червоному корпусі університету Шевченка.

Микита Малюгін