Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

«Це парламент, а не малина»: що сказав Зеленський на другому засіданні Верховної Ради

У вівторок, 3 вересня, почалося друге засідання Верховної Ради IX скликання. В ході цього засідання повинні бути прийняті відразу кілька важливих законів, і один з них — про скасування депутатської недоторканності. Напередодні депутати проголосували за цей законопроект в перший раз.

На другому засіданні парламенту виступив і Президент України Володимир Зеленський. Інформатор, який уважно стежить за ходом засідання, наводить слова глави держави.

На початку свого виступу Володимир Зеленський дозволив собі невелику історію про "вічний двигун української політики". За словами Президента, останні 20 років цей двигун виглядав наступним чином: на виборах кандидати обіцяють скасувати недоторканність — вже як депутати провалюють голосування — йдуть на нові вибори зі старими обіцянками.

Саме цю практику Володимир Зеленський і попросив зламати, відправивши «цей застарілий гаджет на смітник історії». Також він зазначив, що люди побачать, хто саме голосував проти цього законопроекту, оскільки буде опублікований документ з поіменним списком виборців.

Після цього Президент України розвіяв деякі міфи про законопроект. Він ще раз підкреслив, що зняття депутатської недоторканності жодним чином не вплине на політичну діяльність народних обранців. Іншими словами — кримінального переслідування за голосування або внесені законопроекти не буде. Водночас, якщо депутат збив когось на машині або замішаний, наприклад, у торгівлі бурштином-він повинен відповісти перед законом.

На закінчення ж Зеленський нагадав, що зараз закон про зняття депутатської недоторканності вимагають «90% жителів України». І глава держави не радить перевіряти «скільки з цих людей завтра прийдуть під Верховну Раду». Також він висловив віру в усі партії Верховної Ради і в те, що вони зможуть вдруге проголосувати " за " зняття недоторканності.

Нагадаємо, що в рамках першого засідання за зняття депутатської недоторканності проголосували 363 депутати. Для того, щоб законопроект перетворився на закон, сьогодні за нього повинні проголосувати не менше 300 осіб. Також відзначимо, що ми вели онлайн-трансляцію першого засідання парламенту. А ще ми опублікували фоторепортаж з першого урочистого засідання Верховної Ради. Микита Малюгін