Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Цивільний форум ЄС-Росія вимагає звільнення Тітієва

Цивільний форум ЄС-Росія вимагає звільнення Тітієва

"Кричущим порушенням верховенства права" і "розправою" назвав вирок Оюбу Тітієву Цивільний форум ЄС-Росія.Правління Громадянського форуму ЄС-Росія "категорично" засудило рішення чеченського суду, що засудив правозахисника Оюба Титиева до 4 років колонії-поселення. У заяві, поширеній у вівторок, 19 березня, на сайті організації, вирок названий "кричущим порушенням верховенства права".

"Розслідування від початку і до кінця не спиралося на скільки-небудь правдоподібні докази провини Оюба", - йдеться в заяві. Тому "правління Громадянського форуму ЄС-Росія повторно заявляє про підтримку Оюба Титиева і всіх несправедливо засуджених в Чеченській Республіці і на Північному Кавказі і вимагає скасування всіх звинувачень щодо Оюба і його негайного звільнення".

"Організувавши кримінальне переслідування і судову розправу над Оюбом Титиевым, влада Чечні поставили за мету повністю знищити будь-яку можливість для діяльності правозахисників в республіці", - зазначив координатор Адвокаційної групи Форуму Юрій Джібладзе, чиї слова наводяться в заяві. Однак "робота організацій громадянського суспільства і правозахисників в Чеченській Республіці і на Північному Кавказі повинна тривати", вважають автори документа.

Шалинский міський суд Чечні 18 березня засудив главу чеченського представництва "Меморіалу" Оюба Титиева до 4 років позбавлення волі за статтею про зберігання наркотиків у великому розмірі. Правозахисник свою провину не визнає і наполягає на тому, що наркотики, знайдені при його затриманні у січні 2018 року, йому підкинули.

На підтримку Тітієва висловилися багато російських громадських діячів-зокрема, політики Олексій Навальний, Григорій Явлінський і музикант Борис Гребенщиков.

Підписуйтесь на новини DW в / Twitter / Youtube / або встановіть додаток DW для / iOS | Android

Ця новина також на сайті Deutsche Welle .