Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Депутат Гордєєва через суд домоглася кримінальної справи за фактом можливого зловживання владою мером Малецьким

«Рішення має бути виконане примусово. Гроші повинні бути повернуті в бюджет».

Кременчужанка, депутат міськради Валентина Гордєєва через суд домоглася, щоб територіальне управління Держбюро розслідувань внесло в Єдиний держреєстр досудових розслідувань заяву про вчинення кримінального правопорушення за фактом можливого зловживання владою Кременчуцьким міським головою Віталієм Малецким.

Про це Кременчуцькій газеті повідомила сама депутат В. Гордєєва.

Вона зазначає, що 29 червня 2019 року подала в ГБР заяву з проханням внести його в Єдиний держреєстр досудових розслідувань) про вчинення кримінального правопорушення за фактом можливого зловживання владою Кременчуцьким міським головою Віталієм Малецким.

Тоді ДБР повідомило депутату, що посада міського голови не підпадає під їх підслідність та її заяву направлено в Нацполицию.

Не погодившись з таким рішенням, Валентина Гордєєва звернулася до Жовтневого районного суду з позовом на бездіяльність ДБР. 17 липня суд встав на сторону В. Гордєєвої.

30 липня було відкрито досудове провадження.

Через що сир-бор?

Суть справи в планшетах. Планшети, які, як повідомлялося раніше, не працювали на морозі, були закуплені за кошти міського бюджету в 2016 році. На придбання 25 планшетів та іншої техніки було виділено 420 тис. грн у квітні на сесії Кременчуцької міськради без попереднього опублікування. Тоді в мерії стверджували, що планшети потрібні для того, щоб інспектори фотографували ями на дорогах і завдавали ці місця на карти, для контролю. У відповідь на таке рішення піднялася буря протесту з боку громадськості та окремих депутатів. Однак, рішення вдалося протягнути.

Пізніше рішення колег у суді опротестувала депутат міськради Валентина Гордєєва (фракція «Самопоміч»). Її правоту спочатку підтвердив Автозаводський райсуд Кременчука, а потім і Харківський Апеляційний суд.

Після цього Валентина Гордєєва (фракція «Самопоміч») звернулася до суду та просила зобов'язати виконавчу службу примусово виконати раніше виграний депутатом рішення суду про закупівлю планшетів для інспекторів райадміністрацій на 420 тис грн.

«Рішення суду є. Суд зобов'язав міськраду скасувати рішення про закупівлю планшетів на 420 тис грн. Рішення прийнято з порушенням і скасовано. Я звернулася до виконавчої служби, але вони не можуть виконати і просять, щоб суд вказав про примусове виконання рішення. Прошу суд вказати в рішенні. Що рішення повинно бути виконано примусово. Гроші повинні бути повернуті в бюджет. Нехай Малецький Планшети хоч собі забирає, а гроші поверне", - сказала В. Гордєєва.

Саме не виконання рішення суду з боку міської влади на чолі з Віталієм Малецьким на думку В. Гордєєвої і є зловживання владою Кременчуцьким міським головою.

Тепер справа має бути розслідувана, а рішення суду виконано.

Нагадаємо, суд вирішив скасувати рішення міськради про зміну структури та граничної чисельності виконавчих органів влади Кременчука та скасувати пункт рішення від 27 квітня 2016 року про виділення 420 000 грн для забезпечення роботи фахівців з благоустрою з населенням ( гроші на планшети) – 260 тис грн Автозаводській райадміністрації і 160 тис грн Крюківської.

До речі, термін виконання виконавчого провадження за виграним В. Гордєєвою позовом закінчується 1 листопада 2019 року.

Нагадаємо, мер Малецький вважає рішення суду по планшетах посяганням на демократію.

Олег Булашев