Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Для перетину лінії розмежування: Як оформити закордонний паспорт дитині (Відео)

З 29 жовтня дітей не пропустять на тимчасово непідконтрольну українській владі територію Донбасу за свідоцтвом про народження-потрібен паспорт. Тим, кому ще не виповнилося 14, потрібно робити закордонний паспорт.

Онукові мешканки Маріуполя (Донецька обл.) Ганни 13 років. Він живе в тимчасово непідконтрольному українській владі Тельманове (після перейменування Бойківське). З-за нових правил тепер жінка не знає, чи зможе він приїхати до неї в гості, якщо йому не зроблять закордонний паспорт. "Повинні були привести на канікули осінні. Значить, ми можемо звідси не відвезти дитину. І що робити далі ми не знаємо", - каже вона.

Журналісти спробували оформити дитині паспорт для виїзду. За легендою документ потрібен 12-річній дівчинці з непідконтрольного Донецька. Виїхати на підконтрольну територію вона поки не може.

Знайшли в інтернеті посередника. Компанія розташована в Харкові і її представник запевнив, що з'явитися доведеться особисто. «Два рази ви повинні приїхати. Один раз – сфотографуватися, тобто подати заявку на оформлення паспорта. А потім вдруге-отримати його", - сказав представник.

Працюють такі агентства навіть у Донецьку. Однак і там за закордонним паспортом відправляють на підконтрольну територію. І відразу попереджають, що чекати доведеться мінімум два тижні. У посередників документ коштує від двох тисяч гривень. Якщо ж звернутися до державної установи, то дешевше. «682 гривні – це до 20 робочих днів. До 12 років присутність дитини необов'язково. Подати можуть батьки або один з батьків. І так само можна отримати той, який подавав документи – тато або мама. Також заберуть без присутності дитини», – пояснила начальник відділу №2 Державної міграційної служби України в Донецькій області Вікторія Сєчкіна.

А якщо дитині все ж довелося приїхати, то повернутися можна тільки після отримання документа. Бо ще працівники ДМС не знають, чи даватимуть якісь довідки для перетину лінії розмежування поки виготовляють паспорт.

А поки прикордонники зазначають-пропускати чи ні-вирішуватимуть для кожного індивідуально. «До кожного випадку ми будемо підходити окремо до моменту врегулювання всіх змін, які відбулися. Розбиратися, доповідати відповідному керівництву для прийняття правомірних рішень», – повідомив начальник штабу Донецького прикордонного загону Сергій Лозінський.

Нагадаємо, з 29 жовтня правила виїзду на тимчасово непідконтрольну українській владі територію змінюються. Крім довіреності одного з батьків, дитині, якій не виповнилося 14 років, потрібен ще й закордонний паспорт. З того боку пускатимуть за свідоцтвом про народження.

Джерело: ТК " Донбас»