Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Дослідження: США зробили сотні помилкових заяв про Ірак

Дві некомерційні журналістські організації підрахували, що президент США Джордж Буш і високопоставлені американські чиновники зробили як мінімум 935 помилкових заяв про Іраку за дворічний період після 11 вересня 2001 року..

Про це повідомляється на офіційному сайті організації Center for Public Integrity , яка працювала над дослідженням в парі з Fund for Independence in Journalism ..

У розряд помилкових дослідники записували заяви, в яких говорилося про наявність у Іраку зброї масового ураження, про його намір створити або придбати таку зброю, а також про зв'язки Іраку з Аль-Каїдою. На думку журналістів, неспроможність подібного роду інформації вже на сто відсотків доведена. Автори дослідження стверджують, що помилкові заяви влади США є частиною продуманої кампанії по залученню нації у війну..

Під час промов, брифінгів, інтерв'ю та інших виступів президент США та керівники його адміністрації не менш 532 раз прямо стверджували, що в Іраку є зброя масового знищення, він намагається виготовити або придбати його, або пов'язаний з Аль-Каїдою..

Агентство Associated Press повідомляє, що представник Білого дому Скотт Стэнзел не став коментувати результати дослідження, натомість ще раз озвучив позицію влади США: світове співтовариство, заявив він, вбачало загрозу у президента Іраку Саддама Хусейна. За його словами, рішення про початок війни було прийнято на основі даних розвідслужб різних країн світу..

Вторгнення США на Ірак відбулося в березні 2003 року. Перед початком Колін Пауелл, колишній тоді держсекретарем США, доводив існування іракської зброї масового ураження на засіданні Ради безпеки ООН. Однак згодом інформація про наявність у Іраку такої зброї не підтвердилася.