Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Експерт: Від "сірого" ринку землі програють всі, і фермери, і держава

Цей свій блог я вирішив скомбінувати з сухими фактами від прем'єра Олексія Гончарука. Тому наведу кілька цитат глави уряду.

"Ринок землі, про який зараз всі так багато говорять, повинен бути відкритий вже в наступному 2020 році. На той час Національний банк України взяв на себе зобов'язання знизити процентні ставки для українських фермерів, які бажають купити земельну ділянку", – сказав Гончарук.

Повністю підтримую цю ініціативу і щиро сподіваюся, що дана норма щодо зниження процентних ставок для українських фермерів буде закріплена законодавчо. Це дуже важливо, якщо ми хочемо розвивати і зберігати один з головних наших стратегічних ресурсів – землю.

Далі: "насправді, ринок землі вже існує. Просто він неформальний, "сірий". Тобто за фактом права на землю, вони переходять. Просто з цього нормально не сплачуються податки

Також важко не погодиться! Поки земля не стала повноцінним товаром, незрозуміло хто і чим володіє.  Адже погодьтеся, поки ви повноцінно не володієте землею, то і ефективність в управлінні падає. Тільки право приватної власності на землю зможе ефективно підняти українське сільське господарство. А від "сірого" ринку землі програють всі, і фермери, і держава, яка недоотримує величезні надходження до бюджету. Виграють тільки окремі наближені до влади особи.

І наводжу останню цитату Олексія Гончарука.

"Відкриваючи ринок землі, нам потрібно забезпечити дві речі. Перше – щоб її не вкрали, щоб не було земельного рейдерства, щоб був повний порядок з державним земельним кадастром, щоб були зрозумілі межі земельних ділянок і так далі, щоб не почалися шахрайські схеми. І друге – щоб в українського фермера були кращі умови, щоб йому було простіше отримати ресурс для купівлі землі, ніж його іноземному колезі".

Я щиро хочу вірити, що уряду вистачить сил і політичної волі, щоб це реалізувати! Так як пріоритетом повинен бути український фермер!

І трохи скажу про тих, хто вже був при владі і тепер активно критикує нову владу. Що вам заважало почати ці процеси? Ні, я звичайно розумію, безумовно легше для влади спрацюватися з двома трьома найбільшими аграрними олігархами. Накачувати їх дотаціями з бюджету, ніж розвивати всю галузь, але це і породжує корупцію в цій сфері. На ній зупинятися не буду, і так зрозуміло про що мова.

Що ж будемо далі стежити, аналізувати і підказувати уряду, що ефективніше для України, для українських фермерів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube