Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Формула Штайнмайера буде підписана вже в жовтні, я впевнений, — Бондаренко

Український політолог Костянтин Бондаренко впевнений, що Україна підпише «формулу Штанмайера» в жовтні 2019 року.

Про це повідомляє аналітичний портал «Хвиля».

В інтерв'ю Ukrlife.TV Костянтин Бондаренко розповів, чому "формула Штанмайера" досі не прийнята українською стороною.

Тягти час

Коли представники української делегації відмовляються від підписання «формули Штанмайєра» і висувають свій сценарій проведення виборів на Донбасі, варто розуміти, що група представників в Мінську не приймає самостійних рішень: ні Міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко, ні Глава української делегації в Мінську Леонід Кучма.

«Пристайко є представником виконавчої влади. Він не може сам приймати рішення про прийняття та підписання формули. Він виконує директиви. На переговори він їхав з певними директивами від президента, представляючи позицію української влади», — каже політолог Бондаренко.

Позиція Леоніда Кучми в даному питанні теж ґрунтується на директивах від президента України Володимира Зеленського. Костянтин Бондаренко зазначив, що незважаючи на затяжний процес переговорів, формула Штанмайера приймуть цієї осені:

«Кучма взяв на себе дуже непопулярну місію — затягнути процес. Непопулярну з точки зору тих, хто хотів би відновлення миру в Україні. Незважаючи на те, що процес затягується, я впевнений, що в жовтні «формула Штанмайєра» буде підписана»

Звідки з'явилася формула

Формула Штанмайера-план, який в 2017 році запропонував президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Мінські домовленості пропрацювали вже рік, а ніяких зрушень не було: ні одна сторона не виконувала мінські угоди. Франк-Вальтер Штайнмайер зробив спробу по-новому розписати дорожню карту. Він зробив акцент на вибори: спочатку присвоєння особливого статусу окупованому регіону (що і прописано в Мінських домовленостях). Вибори мають бути проведені згідно з українським законодавством, але з контролем з боку представників ОБСЄ. І тільки після виборів передається контроль над кордоном між Україною і Російській Федерацією», — пояснив Бондаренко.

Нагадуємо, що Україна відмовилася від «формули Штанмайера» в Мінську.

Підписуйтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, сторінку «Хвилі» в Facebook