Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Хресна хода в Сумах: без провокацій не обійшлося

Сьогодні, 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, яке Православна Церква святкує вже більше 1000 років, в обласному центрі відбувся традиційний хресний хід.

Він пройшов від Спасо-Преображенського Собору до Покровської площі, де колись стояв Покровський храм. У 30-ті роки минулого століття храм підірвали, буквально зрівнявши його з землею, а на його місці розбили сквер. Більше 10 років тому тут почалися розкопки, завдяки яким був виявлений фундамент зруйнованого храму. Поруч з цим місцем була встановлена капличка, яку освятили на свято Покрови. Саме з тієї пори православні сумчани щороку хресною ходою приходять сюди, щоб помолитися на місці зруйнованого храму. Не став винятком і нинішній рік, хоча цього разу не обійшлося без неприємних моментів.

14 жовтня сотні віруючих на чолі з митрополитом Євлогієм і в супроводі правоохоронців вийшли в бік зруйнованого Покровського храму. На площі біля пам'ятника Івану Харитоненку хресний хід зустріла невелика купка радикалів (15-20 осіб) зі звукопідсилюючою апаратурою, з якої протягом всієї Літургії доносилася гучна музика.

Мета цієї акції була зрозуміла - якщо не зірвати богослужіння, то принаймні максимально зіпсувати православним свято. Але результат вийшов прямо протилежний. На тлі голосно включених пісень молитва православних була особливо гарячою.

Святкова служба закінчилася на особливому підйомі, і відчувалося, що кожен з тих, хто молиться лише зміцнився в вірі, в готовності до кінця слідувати за Христом..