Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Хвороба — не привід пропускати уроки: 13 одеських дітей навчаються в школі, перебуваючи в стаціонарі

З березня цього року в Одесі працює проект «Школи при лікарнях», який дозволяє маленьким пацієнтам стаціонарів не пропускати заняття. Для цього до медичних закладів обладнали спеціальні класні кімнати та запрошують вчителів. Така можливість є в Одеській обласній дитячій клінічній лікарні та Одеському обласному центрі соціально значущих захворювань. З ними працюють школи №76 і 101.

Для того, щоб скористатися послугою, потрібне бажання дитини вчитися, згода батьків і дозвіл від лікаря. Навчання в лікарнях не відрізняється від шкільного: діти вчаться за шкільною програмою в класній кімнаті або у лікарняного ліжка, відповідають і отримують оцінки, а в кінці року — проходять атестацію. Час проведення занять призначають з урахуванням режиму медичного закладу.

Дитина може здобувати освіту очно — відвідувати класи в лікарні або індивідуально займатися з учителем — і дистанційно за допомогою гаджетів. В одному шкільному класі в лікарні можуть займатися від 5 до 12 учнів.

В 2018-2019 навчальному році послугою скористалися 27 пацієнтів Центру соціально значущих захворювань. На сьогоднішній день в центрі поєднують навчання і лікування 13 дітей. Як повідомили нам у міському департаменті освіти, 16 вчителів, які працюють з дітьми, отримують надбавку за роботу в особливих умовах у розмірі 20% від окладу. В Одеській обласній дитячій клінічній лікарні бажаючих не знайшлося ні в минулому, ні в цьому навчальному році.

Коли дитину випишуть з лікарні, вона отримає довідку про успішність і рівень засвоєння освітнього матеріалу. Що стосується державної підсумкової атестації, в департаменті зазначили, що учнів можуть звільнити від проходження ДПА за деякими медичними показаннями. Випускники 9-х та 11-х класів при цьому можуть пройти атестацію після одужання, а ЗНО під час додаткової сесії в пунктах тестування.