Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

ЄСПЛ задовольнив скаргу сиктивкарського активіста

ЄСПЛ задовольнив скаргу сиктивкарського активіста

Григорій Кабліс закликав жителів Сиктивкара вийти на неузгоджений мітинг. У відповідь влада заблокувала його сторінку в соцмережі"в контакті".Європейський суд з прав людини у вівторок, 30 Квітня, задовольнив скаргу громадянського активіста Григорія Кабліса, який живе в Сиктивкарі, чию сторінку в соцмережі" в контакті " заблокували через заклик до неузгодженого мітингу.

"Суд вважає, що блокування заявника в соціальній мережі на тій підставі, що в його записах містяться заклики брати участь у публічному заході, місце проведення якого не було схвалено міської адміністрації, є втручанням з боку державного органу у право заявника на свободу вираження думки, невід'ємною частиною якого є свобода одержувати і поширювати інформацію та ідеї", - йдеться у висновку суду.

Блокування сторінки активіста і відмова російських судів скасувати це рішення порушують кілька статей Конвенції про захист прав людини, вважають в ЄСПЛ.

Каблис вимагав 16 тисяч євро в якості компенсації. ЄСПЛ постановив Росію виплатити йому 12,5 тисячі євро і відшкодувати витрати на судові витрати розміром в 2,5 тисячі євро.

Григорій Кабліс в 2015 році опублікував во" В контакті " заклик до жителів Сиктивкара зібратися, щоб обговорити затримання глави Комі В'ячеслава Гайзера. У відповідь на прохання Каблиса провести пікет у центрі міста міська влада відповіла відмовою, після чого його сторінка в соціальній мережі була заблокована.

Підписуйтесь на новини DW в / Twitter / Youtube / або встановіть додаток DW для / iOS | Android

Ця новина також на сайті Deutsche Welle .