Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Киянка подала в суд на священика УПЦ МП за розголошення таємниці сповіді

Парафіянка Свято-Покровського жіночого монастиря УПЦ МП в Києві подала в суд на священика, службовця в цьому монастирі, який, за твердженням позивачки, розголосив поліцейським таємницю сповіді, що охороняється в Україні законом. Позивачка зажадала компенсації завданої їй моральної шкоди на суму 200 тисяч гривень.

Як з'ясувалося під час судового засідання, справа почалася в 2017 році, коли позивачка написала кілька заяв на священика в поліцію. звинувачуючи його в чаклунстві. Жінка стверджувала, що клірик монастиря наводить на неї порчу, 'підкладає голки'. «Я схудла, чоловік пішов, а діти постійно хворіють», — поскаржилася поліцейським жінка.

В ході поліцейської перевірки священик зізнався, що парафіянку знає, але вона — з дивацтвами. "Розповіла, що бачить, як по монастирю чорти з хвостами бігають», — йдеться до письмового пояснення О. Василя. Це, на думку киянки, і є розголошенням таємниці сповіді. Крім "приниження честі та гідності', вона угледіла в цьому і 'удар по репутації', оскільки позивачка працює заступником директора комерційної фірми, у якої є контрагенти в різних областях України.

Суд уважно вивчив обставини справи, в тому числі довідки позивачки від психіатра, що на обліку вона не числиться, і прийшов до висновку: доказів спричинення моральної шкоди недостатньо.

«Відповідач поширював недостовірну інформацію, а вона була отримана співробітниками правоохоронних органів у процесі виконання покладених на них обов'язків — поліцейські перевіряли заяву позивача про скоєння кримінального злочину», — вирішив суд.