Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Клімат Венери був придатний для життя протягом 3 млрд років

Перші ознаки того, що на Венері могла міститися вода, були виявлені місією НАСА «Pioneer Venus» 1978 року. Дані, зібрані в ході місії, показали, що якийсь час поверхня планети міг покривати мілководний океан. Детальні радіолокаційні карти, зроблені серією космічних зондів за останні 40 років, підтвердили цю теорію.

Незважаючи на це, багато дослідників вважають, що Венера знаходиться дуже близько до Сонця, а значить на ній не могло бути ні рідкої води, ні життя. Тепер вчені з Інституту космічних наук імені Годдарда (GISS) НАСА спростували це твердження.

Життя на Венері

22 вересня дослідники представили свою роботу з історії клімату Венери на засіданні Європейського конгресу з планетарної науки (EPSC-DPS) 2019. Їх дослідження показало, що колись на планеті був придатний для життя Клімат.

Майкл Уей і його колега Ентоні Дель Дженіо створили п'ять кліматичних моделей планет. У трьох з п'яти використовувалася топографія Венери. Перша модель включала океан глибиною близько 300 метрів, друга — глибиною 10 метрів. У третю модель був включений невеликий обсяг води, що міститься в грунті.

Змоделювавши Венеру, якою вона була 4,2 млрд років тому і 715 млн років тому, вчені виявили, що протягом цього періоду максимальна температура на Венері могла становити 50°C, а мінімальна — 20°C. Це не зовсім комфортно за земним стандартам, але, за словами вчених, клімат планети протягом трьох мільярдів років був досить прохолодним і стабільним для зародження життя.

Дослідники вважають, що цей помірний клімат міг існувати і сьогодні, якби не викид CO2, що зберігається в гірських породах планети. Цей процес, відомий як дегазація, стався на Венері 700-750 мільйонів років тому.

За матеріалами Newsweek

В атмосфері Венери існує життя: вчені

Життя на Марсі почалося на 100 мільйонів років раніше Земної?

Воду з Марса здула пилова буря