Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Кожен сам вирішить, скільки відкладати: названі деталі впровадження і термін запуску другого етапу пенсійної реформи

Кабінет міністрів планує ввести в Україні накопичувальну пенсію в 2022-2023 роках. Про це в ефірі «Українського радіо» повідомила голова Комітету соцполітики та захисту прав ветеранів, народний депутат від фракції «Слуга народу» Галина Третьякова.

"Я думаю, що це буде 2022-2023 рік, якщо ми будемо готові раніше-то раніше. Один з перших законопроектів, який був прийнятий — це так званий законопроект про „спліті“, який дозволить відкрити другий рівень пенсійного забезпечення, де гроші роботодавця і частина грошей людей в обов'язковому порядку йдуть на накопичення», — сказала вона.

При цьому Третьякова нагадала, що регулятором нової пенсійної системи має стати Нацбанк України.

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку стане регулятором державних пенсійних фондом та адміністратором. Імовірно зазначена процедура займе дев'ять місяців.

Також депутат додала, що на її думку, закон не повинен примушувати громадян відкладати певний відсоток від зарплати. Вона вважає, що кожен українець сам повинен визначиться скільки він хоче відкладати.

«Ми повинні проводити переговори з роботодавцями для того, щоб вони 2-3% виділили для такого накопичення. Людина ж повинна приймати рішення добровільно, який відсоток вона хоче відкладати", - вважає депутат.

Пенсійна система другого рівня означає впровадження загальнообов'язкового накопичувального страхування.

Також депутат додала, що закон не повинен примушувати громадян відкладати певний відсоток від зарплати. Вона вважає, що кожен українець сам повинен вирішувати, скільки він хоче відкладати.

«Ми повинні бути впевнені, що фінансова система захищена від шахраїв, від того, що там можуть бути недосвідчені фінансисти, накопичені кошти витратять на свою користь», — додала представник «Слуги народу».

Нагадаємо, що згідно даних Кабміну, в налічується 11,7 мільйонів пенсіонерів. Тобто, на одного одержувача пенсії припадав лише один працівник, який постійно сплачує податки.

Як раніше повідомляли "ФАКТИ", відповідно до Закону No1282-ХІІ в жовтні відбудеться індексація доходів українців, сума збільшення складе 214,75 гривень.