Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Латвія запропонувала Європі об'єднатися проти Росії

Латвія запропонувала Європі об'єднатися проти Росії

Європа повинна бути єдиною і дотримуватися пильності через те, що з 2014 року Росія демонструє агресивну політику в досягненні своїх геополітичних цілей.

Про це в інтерв'ю журналу Spiegel розповів президент Латвії Раймондс Вейонис.

«Нам потрібен надійний стримуючий фактор, щоб в один прекрасний день Росія не напала на іншу європейську країну, як на Україну», — заявив він.

При цьому він заявив, що Росія і Латвія є сусідами, які «поділяють спільні економічні інтереси».

За словами Вейоніса, більшість етнічних росіян, які проживають в Латвії (близько чверті населення, як уточнює Spiegel), лояльні владі і курсу прибалтійської Республіки.

«Однак частина з них схильна до спроб Москви чинити тиск на нашу країну. Деякі з них, наприклад, беруть участь у демонстраціях проти запланованого закону про закріплення латиської мови в освіті», — сказав він.

Президент підкреслив, що не варто недооцінювати вплив Росії на Латвію, оскільки багато громадян республіки «дивляться російське телебачення, уряд Росії намагається чинити вплив на російськомовні ЗМІ в нашій країні, запустивши там свою пропаганду».

Вейоніс також висловився про проект побудови газопроводу "Північний потік-2", який пройде з Росії до Німеччини.

«Канцлер ФРН Ангела Меркель знає, що всі країни Балтії з самого початку були категорично проти цього проекту і що наша позиція не змінилася. На наш погляд, „Північний потік-2“ — це насамперед геополітичний проект Росії. Тим часом Німеччина і Франція домовилися про компроміс, це хороша основа для загального європейського шляху в енергетичній політиці», — заявив президент.

Говорячи про травневі вибори до Європарламенту, Вейоніс зазначив, що Кремль намагається зміцнити проросійські сили в цьому Європейському органі і домагається «розколу Європи».

«Всі демократи повинні бути готові до цього. Важливо дати зрозуміти громадянам, що вони стоять перед важливими виборами, мова йде про наше майбутнє», — підкреслив президент.