Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Литва поміняє радянські радари на натовські

Міністерство оборони Литви має намір придбати два натовських радара великої дальності для спостереження за повітряним простором замість використовуваних зараз радянських..

Ці придбання організовуються за посередництвом Агентства НАТО з консультацій, управління і контролю, яке в понеділок направив в країни блоку запрошення взяти участь у тендері на придбання радарів, повідомляє Міноборони Литви..

Встановити переможця конкурсу та підписати з ним договір планується в 2009 році, а обладнати нові радари, створити інфраструктуру зв'язку і підготувати персонал для роботи з новою технікою - до кінця 2015 року..

На придбання нових радарів з коштів Міноборони планується виділити близько 120 млн литів-45 млн доларів, - причому сума буде виплачуватися по частинах з 2009 по 2015 рік. Більш точна ціна буде відома після підписання договору з виробником, який переможе на конкурсі..

Зараз в Литві використовуються радянські радари великої дальності. Як повідомляє Міноборони, це три радара Р-37 і три радара P-18. Нові радари будуть обладнані на нинішніх постах, хоча обладнання нової техніки потребує реконструкції інфраструктури постів..

За словами головкому ВПС Литви Артураса Лейти, нові радари дозволять Литовській авіації і винищувачам НАТО, які беруть участь в місії "повітряної поліції" в країнах Балтії, більш оперативно реагувати на можливі загрози..

Нагадаємо, 7 листопада поточного року Литва виступила проти рішення Євросоюзу відновити переговори з Росією про укладення Угоди про партнерство і співпрацю.