Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Маленький бердичівлянин Іллюша Ратушний, що впав з 9 поверху, йде на поправку. ФОТО

Стан Іллі Ратушного, хлоп'ята з Бердичева, якому лише рік і 7 місяців і який 13 червня впав з дев'ятого поверху, покращився настільки, що 24 червня стало можливим перевести його з реанімації Житомирської обласної дитячої лікарні в ортопедичне відділення.

Множинні переломи черепа... врятували хлопчика

Дізнавшись про це, поїхав до лікарні. Знайшов палату, де розмістився Іллюша з мамою. Увійшов, коли Іллюша сидів на ліжечку і вередував. А мама, схилившись над ним, говорила щось ласкаве. У хлопчика була загіпсована ліва ручка і заплив ліве око. Але-живий, адже! Контактує з оточуючими відповідно до свого віку! ...Я не встиг поставити питання і зняти кадр-мене ввічливо виставили з палати.

Спілкуюся із завідувачем відділенням інтенсивної терапії Юрієм Ніколаєвим, який щойно перевів Іллюшу з реанімації в ортопедію. Це означає, що життя малюка вже поза небезпекою.

За словами Юрія Ростиславовича, справи у хлопчиська складаються непогано, і медики сподіваються, що наслідки від цього жахливого падіння будуть мінімальними. Побоювалися за ліве око, але його, мабуть, вдасться врятувати.

- Що, на вашу думку, могло врятувати Іллюшу?

- Складно сказати... Це, до речі, друга дитина за останні півтора місяці, що впав з 9 поверху. Першим був півторарічний Андрій з Житомира. Обом пощастило – і той, і інший впали не на асфальт, а на землю. Андрій взагалі легко відбувся – все обмежилося нескладним переломом лівого плеча. Він вже вдома, з ним все в порядку. У Іллюші пошкодження серйозніше.

Завідувач відділенням інтенсивної терапії Житомирської обласної дитячої лікарні Юрій Ніколаєв: «Доросла людина при такому ударі не вижив би»

За словами Юрія Ростиславовича, Іллюша вчинив з важким забоєм мозку, множинним переломом кісток черепа і переломом плеча. Причому саме множинні переломи черепа... врятували хлопчика. Як це?

- Коли почався набряк мозку, йому (мозку) було, куди розширюватися. Набряк пішов, і все встало на свої місця. Ось якби це була доросла людина, при такому ударі він, швидше за все, не вижив би. А якби і вижив, то з великим дефіцитом (проблемами, тобто, - авт.), - пояснює мій співрозмовник.

Вивозив Іллюшу з Бердичівської міськлікарні 14 червня до Житомирської обласної дитячої на реанімобілі саме він, Юрій Ніколаєв.

- Хлопчик був у дуже важкому стані, - розповідає він. – На штучній вентиляції легенів (ШВЛ). 18 червня ми зняли його з ШВЛ. Зараз все приходить в норму. Тепер Іллею займаються ортопеди і офтальмологи.

Повісився на двері фури

Весна і перша половина літа були непростими для реанімації Обласної дитячої лікарні: двоє малюків, що впали з 9 поверху, один укушений гадюкою і один 14-річний хлопчина, ледь не задушений склопідйомником автомобіля. Всі врятовані, всі живі.

Ось, що сталося з 14-річним підлітком з Вінницької області, вирішили сходити в рейс зі своїм старшим братом – водієм-далекобійником:

- Фура стояла в паркінгу, - розповідає Юрій Ростиславович. - Брат хлопчика вийшов з кабіни, а той залишився і грався з кнопочками. І якось так вийшло: висунув голову з вікна і ненавмисно натиснув кнопку склопідіймача. Скло піднялося і затиснуло шию хлопчика, як в капкані. Він намагався намацати кнопку і опустити скло, почав сіпатися, дригати ногами. В результаті двері відчинилися, і підліток з затиснутою склом шиєю буквально повісився на ній. Привезли до нас підлітка в стані клінічної смерті. Ми врятували. Тепер, напевно, вже у футбол ганяє у себе вдома...

«У приймальному відділенні сказали – несіть хлопчика сюди або викликайте «швидку»»

Прощаюся з Юрієм Ростиславовичем, їду в Бердичів. Восьмиподъездный дев'ятиповерховий будинок, де живе з батьками Іллюша Ратушний, знайти дуже просто – він на центральній, Житомирської, вулиці, №43, прямо навпроти міської лікарні.

Опитування сусідів, які не побажали назватися, дозволили грубими штрихами змалювати таку картину події: Іллюша перебував разом з мамою в кімнаті. Мама буквально на кілька хвилин вийшла з кімнати. Ілюша якимось чином зумів відкрити металопластикове вікно, виліз на підвіконня і... не втримався ... кажуть навіть, що Ілюшина мама хотіла покарати себе і накласти на себе руки.

Впав Іллюша в клумбу з квітами біля продуктового магазину "Квара", що на 1-му поверсі будинку. Збіглися люди.

Співробітниця аптеки поруч з будинком, Тетяна, була якраз на зміні. До хлопчика близько не підходила. Її обурило, що незважаючи на те, що лікарня знаходиться через дорогу, буквально в 50 метрах, приїзду швидкої допомоги чекали хвилин 15.

Про те ж говорила і сусідка Ратушних Любов Миколаївна Радомська:

- Я почула крики знизу, напевно, кричала мама хлопчика, що впав. Потім мені донька сказала, що впав Іллюша з нашого під'їзду. Я їх погано знаю, вони тут всього близько півроку живуть. Медики з лікарні просто стояли і дивилися, а в приймальному відділенні сказали – несіть хлопчика сюди або викликайте «швидку». Просто нелюди якісь…

Сусідка Ратушних Любов Радомська: «Мешканці під'їзду зібрали для лікування хлопчика гроші: хто здавав по 50 гривень, хто по 100, а одна жінка змогла відірвати від сімейного бюджету 500 гривень»

За словами Любові Миколаївни, мешканці під'їзду зібрали для лікування хлопчика гроші: хто здавав по 50 гривень, хто по 100, а одна жінка змогла відірвати від сімейного бюджету 500 гривень.

- Якщо треба буде, ще зберемо, - пообіцяла любов Миколаївна. А я розплакався.

Медик біля хлопчика, що впав, все-таки, начебто, був

Йду в лікарню з'ясовувати, чому лікарі не кинулися на допомогу малюкові. Спілкуюся із заступником головного лікаря лікарні Олегом Марченко. Він зізнався, що щойно вийшов з відпустки і нічого не знає про те, що трапилося. Поговорив з кимось по телефону і виклав ось яку версію: біля хлопчика, що впав, медпрацівник знаходився-жінка-лікар випадково опинилася поруч в момент падіння і надавала необхідну допомогу. Потім під'їхала «швидка» і транспортувала хлопчика в реанімацію. Наступного дня приїхав завреанимацией обласної дитячої лікарні Юрій Ростиславович Ніколаєв і забрав дитину в своє відділення.

Іллюша чудово вередував!

Це все. Трагедії не сталося: і мама, і син живі і, сподіваємося, скоро малюк видужає. Можливо, раніше, ніж зарубцюються душевні рани у його мами. Але-час хороший лікар…

Відновлюючи картину того, що сталося, я зустрів дуже хороших людей: сусідів по під'їзду Ратушних, які, не замислюючись, скинулися, хто скільки може, на лікування Іллі, продавця магазину «Квара», біля якого впав з 25-метрової висоти півторарічний малюк – кинулися на допомогу і теж зібрали в своєму невеликому колективі гроші для лікування Іллі.

І найголовніше: я бачив Іллюшу: він чудово дихав, він прекрасно сидів на ліжечку, він чудово вередував - він живий і буде жити! "Айболити" з Житомирської обласної дитячої лікарні вже постараються, щоб Іллюша виписався здоровеньким і веселим хлопчиськом! Хоча зрозуміло, що як мінімум півроку реабілітації знадобиться – черепно-мозкові травми просто так не йдуть.

Народний тижневик "Субота"