Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Медики порадили, як пережити осінню нудьгу без психіатра

Не встигли озирнутися, як всі радісні сонячні дні літа перетворилися в похмуру, одноманітну сірість за вікном, і на душі стало сумно.

Багато з нас восени відчувають смуток, апатію, безглуздість існування. Це означає, що вас не обійшла стороною осіння депресія. До речі, за словами вчених, осінньої нудьги схильні 80% людей. Так, ВООЗ називає цифру понад 300 млн осіб по всьому світу, пише 112.UA.

При цьому психологи підкреслюють, що хандра чи депресія можуть виникнути у будь-якої людини, але відзначають, що найбільш уразливі:

Ті, хто звик брати на себе відповідальність за все, що відбувається з ним

Люди з будь-якою нестабільністю в житті

Люди, які схильні до невдоволення собою і оточуючими

Люди без серйозних захоплень та інтересів

Ті, хто не виходить на вулицю в світлий час доби через роботу або з інших причин

Самотня людина.

Для осінньої депресії, кажуть, є дві основні причини. Перша-фізіологічна, пов'язана зі зменшенням світлового дня, похолоданням, що починається нестачею вітамінів. Друга - психологічна.  Осінь має від ностальгічного "тепер не так добре, як було влітку" легко перестрибувати на сумні роздуми про прожите життя або до відчуття безглуздості власного існування.

Для сезонної зміни настрою без видимих причин, так званої "осінньої нудьги" або "осінньої депресії" характерні такі ознаки:

меланхолія, бажання "закритися" в собі, смуток без особливих причин

порушення "внутрішніх годин" організму: важко раніше заснути, а вранці важко прокинутися

тяга до борошняного і солодкого, або навпаки-втрата апетиту

труднощі в концентрації уваги, безініціативність в роботі

дратівливість, зниження бажання спілкуватися навіть з близькими

часті або затяжні захворювання ГРВІ.

Якщо у вас співпало більшість симптомів – значить, вже зараз потрібно починати приділяти більше уваги своєму психологічному здоров'ю і підтримати організм, даючи йому повноцінний відпочинок і гарне харчування.

Лікарі кажуть, що для боротьби з сезонною нудьгою важливо, щоб в організмі вироблялося достатню кількість гормону серотоніну і завдання кожного – забезпечити себе будівельним матеріалом для синтезу гормону щастя. Для цього в щоденному меню повинні бути присутніми продукти, які містять триптофан – незамінну амінокислоту, що є попередником серотоніну. Вона міститься в шоколаді, какао, білкових продуктах (індичці, кролику, трісці, тунці та інших морепродуктах), горіхах і твердих сортах сиру.

А ось психологи радить в першу чергу зайнятися своїм тілом – частіше приймати душ, робити масаж, спа-процедури, ванночки для ніг, маски. А також не забувати про фізичну активність, причому допоможуть не тільки заняття в спортзалі, йога і домашня зарядка, але і звичайна прогулянка на свіжому повітрі. Експерти кажуть, що для поліпшення настрою і самопочуття досить присвячувати цьому 30 хвилин в день.

Також поліпшити емоційний фон допоможе творчість (музика, спів, танці, малювання, заняття улюбленою справою, нехай навіть це буде вишивання, в'язання, розгадування кросвордів, читання книг або журналів, або приємні емоції від спілкування з друзями.

І пам'ятайте, в нашому житті все циклічно, і за будь-яким спадом обов'язково йде підйом. Тому, якщо зараз ви на підйомі-насолоджуйтеся по повній, якщо в мінусі-не панікуйте, адже бути весь час на піку неможливо, а бути весь час на дні – ненормально.

Раніше, медики розповіли, що робити, щоб восени не хапонув інсульт.

Також Hyser писав, що українці отримали в жовтні додаткові вихідні.

Підписуйтесь на наш Twitter.