Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Медики розповіли, навіщо пити склянку води натщесерце

Чи приносить користь склянку води натщесерце? Так, однозначно. Правда він не «промиває кишечник», як пишуть на деяких сайтах, повідомляє Стіна.

Але з його допомогою ми:

1. Відновлюємо рідину, яку вивели наші нирки вночі.

Коли ми спимо, організм перебуває в розслабленому стані, наші нирки посилено працюють – виводять зайву рідину в сечовий міхур. Рідина виходить і через шкіру, особливо якщо жарко і судини розширені. Тому цілком природно вранці відчувати спрагу.

2. Вода запускає роботу кишечника, але на рівні рефлексів.

Коли ми робимо ковток, рефлекторно активізується нервова система кишечника, підсилюється моторика шлунка, тонкої, товстої і навіть прямої кишки.

3. Вода натщесерце розріджує шлунковий сік, прибирає скупчилася за ніч зайву кислотність.

4. Коли шлунок і дванадцятипала кишка знаходяться в тонусі, то все, що ми приймаємо – сніданок або ліки, краще засвоюються.

5. Існує глоткової-анальний рефлекс, коли ми ковтаємо, особливо вранці натщесерце, швидше йде ранкове природне спорожнення кишечника.

Якої температури повинна бути вода?

Вода повинна бути трохи тепла, не гаряча. Гаряча або холодна вода можуть викликати спазм жовчовивідної системи, особливо це небезпечно, якщо є камені або пісок в жовчному міхурі. Воду треба кип'ятити або пропускати через хороший фільтр.

Можна пити воду зі святих джерел, яких в Росії безліч. Цю воду не кип'ятять. Але підігріти її до кімнатної температури, особливо якщо хворієте, можна, просто додавши туди трохи гарячої води. Хоча з приводу вживання води з джерел на кожному приході своя традиція.

Що стосується святої води і просфори. Слід приймати святині перед ранковим склянкою води, благоговійно з молитвою.

Натщесерце багато хто приймає ліки: постійні, наприклад, від тиску, гіпотиреозу, або курсом-антибіотики, шлункові засоби. Їх приймають після просфори і запивають звичайною водою. Святою водою запивати ліки неблагочестиво.

Як впливає вода на травлення?

Про це ведуться наукові та псевдонаукові суперечки. Чи багато треба пити води? Як пити — до або після їжі? Ці питання до кінця не вивчені.

Багато що залежить від генетичної схильності людини, його індивідуального обміну речовин і рідини. Тому немає універсального ради, кожен повинен підходити до свого питного режиму уважно, враховуючи наявні захворювання, швидкість метаболізму, стан видільної системи, вік, руховий режим. Найчастіше людина сама відчуває, що для нього корисно, іноді необхідна консультація лікаря.