Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Медзаклади Чернігівщини переплатили понад млн грн за ліки

Лікувальні заклади Чернігівської області протягом 2017-2018 років за кошти місцевого бюджету закуповували необхідні ліки за завищеними цінами, переплативши 1,15 млн грн.

Про це йдеться в результати державного фінансового аудиту виконання Управлінням охорони здоров'я Чернігівської області програми забезпечення населення спеціалізованою медичною допомогою за період 2016-2018 років, який оприлюднила експертна організація StateWatch в рамках проекту «Громадський контроль над бюджетними витратами медичних інститутів», повідомляє «Слово і Діло».

Зазначене сталося внаслідок обмеження фінансування і нерегулярних централізованих поставок медикаментів, які повинні здійснюватися з державного бюджету.

В ході аудиту при порівнянні цін на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів для перитонеального діалізу та гемодіалізу за рахунок державного і місцевого бюджетів виявлені завищені ціни на загальну суму 559 тисяч грн. Аналогічна ситуація і з препаратами імуносупресивної терапії. За результатами порівняння цін, встановлено, що за кошти місцевого бюджету ліки закуповували за цінами вищими, ніж централізовані закупівлі на суму 596 тис. грн.

В обох випадках причиною високих цінників аудитори визначили той факт, що в результаті менших обсягів закупівель за кошти місцевого бюджету, на торги приходили постачальники з дорогими пропозиціями.

Нагадаємо, медичне держпідприємство втратило можливість отримати 12 млн доходу. Раніше в лікарнях знайшли прострочені ліки для важкохворих дітей більш ніж на 4 млн грн.

Хочете обговорити цю новину? Приєднуйтесь до телеграм-чату CHORNA RADA.