Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Міністри ЄС хочуть почути думку України щодо врегулювання в Донбасі

Європейські міністри хочуть почути від української сторони оцінку поточної ситуації в Донецькій і Луганській областях і бачення щодо зусиль з мирного врегулювання конфлікту . Главу МЗС України Вадима Пристайка запросили на засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, яке відбудеться 14 жовтня в Люксембурзі.

Високопоставлений представник Європейського союзу в Брюсселі у коментарі "Укрінформу" сказав про те, що буде дуже цікаво почути думку Києва і отримати аналіз ситуації від країн-учасниць "нормандського процесу" – Німеччини, Франції, Росії.

"Після виконання цих заходів ми, європейська сторона, готові робити більше – як у сфері економіки, так і у вимірі моніторингу та спостереження. Але і зараз ми вже робимо багато в цьому сенсі", - заявив представник ЄС.

Також він зазначив, що Євросоюз підтримує Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ як фінансово, так і персоналом.

"Це доречно. Тому що "формула Штайнмаєра" - це лише один пункт, крім нього існують інші елементи. Серед них-питання українського контролю над кордоном та доступу місії до нього, питання щодо сталого припинення вогню та розведення військ. Коли все це буде імплементовані, ми будемо просуватися далі з наданням допомоги регіонам Донбасу", - зазначив він.

1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмайера" і розведення сил і засобів в районі Петровського і Золотого.  Жителям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку . Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмайера" . Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві та інших українських містах. Ряд обласних і міських рад виступили проти "формули Штайнмаєра".

Детальніше про "формулу Штайнмаєра" і наслідки її можливої реалізації читайте в статтях Тетяни Силіної "Формула вибору" і Констатина Єлісєєва "Диявол - у формулі" в тижневику " Дзеркало тижня. Україна."