Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Місце на Житомирщині, звідки прикуті до інвалідного візка йдуть на своїх двох

- До нас привезли бійця з 95-ї бригади з пораненням хребта.

Він був прикутий до інвалідного візка. Через 2 місяці він пішов додому на власних ногах. Коли неходячий хворий встає і знову починає ходити-це вища нагорода лікаря. Заради таких моментів хочеться жити і працювати.

Такою була відповідь директора медичного центру вертебрології та реабілітації Житомирської обласної ради Олександра Торбаса на запитання, Чи подобається йому його робота.

Якщо в результаті травми хребта чи іншого захворювання віднялися ноги, по завершенні курсу лікування вам потрібно сюди - на реабілітацію

"НАШІ ПОСЛУГИ-ЦЕ МЕДИЧНА, ПСИХОЛОГІЧНА І, НАЙГОЛОВНІШЕ, ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ!»

Центр працює лише перший рік, але сюди вже їдуть з усієї країни - залучає хороше співвідношення ціни і якості медичних послуг, а також прекрасні умови для проживання. Центр виблискує новизною-йому ще немає і року. Нове обладнання, нові житлові номери з видом на річку і ліс, нове все. А унікальні фахівці, які на вагу золота, колишні. Крім того, штат посилили ще кількома світилами в області вертебрології і т. зв. "фізичної реабілітації". "Світила" принесли з собою нові напрямки, в тому числі програми боротьби із зайвою вагою і целюлітом. Народ кинувся в центр худнути.

- Сучасний комплекс реабілітації був дуже потрібен Житомирщині, - переконаний Олександр Торбас. - З фронту йшов потік поранених, які потребують фізичної реабілітації, і для цивільного населення, для тих, хто переніс інсульт, а також серйозні травми хребта. Коли я побачив той, старий центр вертебрології, а він перебував у дуже жалюгідному стані, я зрозумів, що Центр реабілітації повинен бути тут. Я привів сюди тодішнього голову ОДА Ігоря Петровича Гундича і голову обласної ради Володимира Васильовича Ширму. Показав, переконував, що цей комплекс в настільки мальовничому місці стане одним з кращих реабілітаційних центрів в країні.

За словами Олександра Михайловича, йому доводилося знайомитися з роботою центрів комплексної реабілітації в декількох країнах Європи. Це повинна бути медична, психологічна і, найголовніше, фізична реабілітація. Я попросив уточнити, що означає термін "фізична реабілітація".

- Піднімаємо на ноги тих, хто сидить в інвалідних візках, - пояснив він. - Людей, які перенесли інсульти, спинальні травми.

"СКОРО ВОНА ВСТАНЕ НА НОГИ!»

І з моменту перереєстрації центру почалася глобальна реконструкція комплексу. Тут зроблено все, щоб людям з обмеженими можливостями було зручно рухатися, лежати, сидіти, приймати ванни, ходити в туалет - ціла система пандусів, широкі двері і готові прийти на допомогу співробітники. Олександр Торбас показав палати, де розміщуються пацієнти, - хороші готельні номери, але без надмірностей.

Познайомився з кількома пацієнтами. Молода жінка, 31 рік: перенесла інсульт - віднялися ноги. Олександр Торбас шепнув мені: "Прекрасна динаміка - коли привезли, у неї було перекошене обличчя, і не слухалися руки. Обличчя і руки вже в порядку і вона скоро встане на ноги!".

Її сусідка по палаті - жінка постарше - паралізувало ноги після травми. Вона посміхалася нам, тому що вже відчула ноги і готова відірватися від остогидлої коляски. А щоб ми не сумнівалися, продемонструвала лежачи кілька гімнастичних вправ. В коридорі підійшла (вже без ходунків) ще одна жінка і сказала з посмішкою: "Напишіть, що вони чарівники! Тут найкращий реабілітаційний центр в країні!".

А в цій палаті - зовсім молодий хлопчина з синдромом нирця. Пірнув у незнайомому місці-пошкодив шию і, відповідно, ділянку спинного мозку. Паралізований. Тут готові повернути йому рухливість.

Цими хворими займається один з головних "чарівників" центру - фізичний терапевт (абсолютно нова спеціальність з'явилася) Валерій Славинський. З його допомогою повернення в світ здорових людей починається з прогулянок по коридору. Перший десяток метрів з ходунками - перша перемога. Потім - заняття в залі. Тут-реабілітаційна клітина з системою гумок, що дозволяють навантажувати потрібну групу м'язів. Тут-бруси, спираючись на які, багато хворих роблять перший самостійний крок. Безліч інших тренажерів.

А в фізіотерапевтичному відділенні, крім вихрових і" перлинних " ванн, маса інших процедур, про які я почула вперше. Наприклад, дарсонвалізація. Запитала, чи не боляче це? Сказали, що дуже приємно.

Кабінет сухого витягування хребта. Він дуже затребуваний учасниками АТО / ООС. У багатьох - "синдром бронежилета". Необхідність постійно носити на собі тяжкість викликає деформацію хребта. Тут її усувають. Є і підводне витягування.

Олександр Торбас з гордістю представив маніпуляційну. Вона відповідає найсуворішим європейським стандартам. Приїжджали французькі колеги і, оглянувши маніпуляційні центри, сказали, що тепер бачать: Україна - це Європа.

З не меншою гордістю він пред'явив їдальню. Інтер'єр її витриманий в непомітних світло-сірих тонах, і укупі з панорамними вікнами створює враження, що все приміщення складається з Рівного ласкавого світла. А кухня - суцільно нержавійка! І система додаткового очищення води. Для приготування їжі використовується тільки доочищена вода.

Крім того, А. Торбас нагадав, що заново відремонтована радонова водолікарня по вул. Жуйко, 41 вже працює. Вона використовує радонову воду з абсолютно унікального джерела. Радон ефективний при шкірних захворюваннях, в тому числі псоріазі, при захворюваннях опорно-рухового апарату і гінекологічних проблемах. Він стимулює імунітет і це доведено, при правильному прийомі ванн під контролем лікаря подовжує життя!

"НАШІ ЦІНИ НИЖЧІ ПРИ РІВНІЙ АБО БІЛЬШ ВИСОКІЙ ЯКОСТІ ПОСЛУГ»

Питаю, чи не засмутилися конкуруючі реабілітаційні центри, коли був відкритий житомирський?

- Думаю, що деякі засмутилися, - говорить Олександр Михайлович. - Наші ціни нижче при рівній або більш високій якості послуг. Хворі, які потребують нашої допомоги, без будь-якої реклами "виявили" нас-їдуть з різних областей України, багато киян. Учасники АТО / ООС проходять реабілітацію безкоштовно.

Адреса Медичного центру вертебрології та реабілітації Житомирської обласної ради: 12420, М. Житомир, Чуднівське шосе, 1. Тел.: (0412) 44-72-92, 067-410-98-89. E-mail: [email protected].

Юлія Мельничук, exo.net.ua

Новини Житомира