Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

На іранському танкері з нафтою сталося два вибухи у водах Саудівської Аравії

В результаті вибуху був пошкоджений іранський нафтовий танкер, що проходив через Червоне море в районі Саудівської Аравії в п'ятницю. Крім фінансових втрат, це призвело до витоку нафти в Червоне море.

Національна іранська танкерна компанія (NITC) заявила, що на корпусі танкера Sabiti сталося два окремих вибуху. Це сталося в 60 милях від узбережжя Саудівської Аравії.

Повідомляється, що вибухи були «ймовірно викликані ракетними ударами». Також зазначається, що команда екіпажу в безпеці і саме судно в стабільному стані. Команда на борту зробила спроби відновити завдані збитки і в результаті потік нафти був зупинений.

«Напівофіційне» іранське агентство новин ISNA процитувало анонімне джерело, що володіє «безпосередніми знаннями про інцидент». За його даними, судно було у вогні, але за даними NITC все зовсім навпаки – «на борту немає пожежі, і стан судна повністю стабільно». Ще одне іранське новинне агентство, Nour, заявило, що ситуація під контролем і члени команди не постраждали.

При цьому морський флот США (5th Fleet), який проводить спостереження в регіоні, не відповів на запит ЗМІ і не прокоментував інцидент.

Вибух відбувся після того, як США заявили, що в останні місяці Іран атакував нафтові танкери біля Ормузської протоки, в гирлі затоки. Тегеран ці звинувачення заперечував.

Таємничі атаки на нафтові танкери біля Ормузської протоки, збитий Іраном військовий безпілотник США та інші інциденти по всьому Близькому Сходу пішли за рішенням Трампа посилити санкції проти Ірану.

Останнє, що сталося – Саудівська Аравія зазнала нападу безпілотників, що вдвічі знизило обсяги виробництва в Королівстві. Тоді відповідальність за напад на себе взяли єменські радикали, але американські чиновники повідомили, що напад було здійснено з південно-західного Ірану. Іран ці звинувачення заперечував.

Після нападу на Аравійський нафтопереробний завод ціни на нафту зросли більш ніж на 2%.

Останній раз Sabiti включав свої пристрої стеження в серпні біля іранського портового міста Бандар-Аббас. Іранські танкери регулярно відключають свої трекери, оскільки США наклали санкції на продаж іранської сирої нафти.

За матеріалами: theguardian.com