Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

На Львівщині спростували інформацію у ЗМІ про знесення хрестів євреями

Представник єврейської громади Самбора в коментарі для JewishNews пояснив події, що відбуваються на місцевому єврейському кладовищі, пов'язані зі знесенням хрестів, встановлених в пам'ять про націоналістів.

Преса висвітлила те, що відбувається так, що нібито місцеві євреї найняли людей, які і зайнялися знесенням хрестів, що заважають облагороджування єврейського кладовища.

За словами представника громади Бориса Каушанського, це не було тотальне знесення хрестів, їх планувалося тільки перенести в інше місце.

Він повідомив також, що місцева влада довго не дозволяла здійснити перенесення, заявляючи, що необхідне рішення священика.

Уродженець Самбора, канадець Марк Фрайман, який продовжив справу Джека Гарднера (родом зі Старого Самбора) і зайнявся відновленням єврейського кладовища, а також зведенням там меморіального комплексу, домігся того, щоб глава Греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) та митрополит Епіфаній підписали документ, рекомендуючий благословення перенесення пам'ятних хрестів.

Таким чином, дії, вчинені біля єврейського кладовища були законними, і не несли мети осквернити пам'ять похованих там націоналістів, які, за деякими відомостями, ховали євреїв від нацистів.

Більш того, після установки сучасного Хреста неподалік від єврейського кладовища, справа почала рухатися в позитивну сторону. Однак, за словами представника єврейської громади, колишній мер Самбора, зацікавлений у території, і його заступник всіляко заважають перенесення двох хрестів.

В громаді зазначили, що місцеві євреї практично не мають ніякого відношення до подій. Керівниками проекту з реставрації є Марк Фрайман з Канади та його представник з Києва Анатолій Шенгайт.

Борис Каушанський підсумував у коментарі для JewishNews, що відновлення кладовища в Самборі і затверджений проект "пам'ятай" дуже важливі для збереження пам'яті про євреїв, які жили там.