Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

На Вінниччині через епідемію спалили понад тисячу свиней

На Вінниччині зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Так, у Козятинському районі через АЧС спалили більше тисячі тварин.

За повідомленням прес-служби районної РДА, осередок захворювання зафіксовано на свинофермах у селі Сошанське. Керівник господарства 22 травня повідомив, що 11 тварин померли. Після досліджень виявилося, що причина-АЧС. Було з'ясовано, що відмінок свиней почався ще з 19 травня.

Нагадаємо, місяцем раніше, наприкінці квітня, голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій облдержадміністрації Андрій Гижко (перший заступник губернатора провів позачергове засідання за фактом виявлення захворювання свиней африканською чумою в ТОВ «Буша» (село Буша Ямпільського району).

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби області Григорій Сидорук тоді повідомив, що все поголів'я свиней, яке було в наявності в даному господарстві (341 тварина), спалене відповідно до процедури. Були проведені першочергові заходи з ліквідації вогнища інфекції та недопущення її поширення.

Андрій Гижко звернув тоді увагу на необхідності посилити контроль за реалізацією м'ясної продукції та живих свиней на ринках Ямполя та Ямпільського району. Також, у зв'язку з близьким розташуванням вогнища чуми до кордону з Молдовою, розпорядився оповістити молдавську сторону про даний випадок.

Віктор Бережний