Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Нацбанк України випустив обмежену кількість електронної гривні

Впровадження е-гривні в Україні неможливо без значних інвестицій і модернізації платіжної інфраструктури, а також популяризації електронної валюти серед населення, зазначили в Нацбанку.Національний банк України (НБУ) в рамках вивчення можливості функціонування власної цифрової валюти випустив обмежену кількість електронної гривні (е-гривні). Про це регулятор поінформував 4 червня.

"Національний банк проаналізував міжнародний досвід, досліджував правові аспекти, макроекономічний ефект і відпрацьовував оптимальні варіанти бізнес-моделі обігу е-гривні. Паралельно з теоретичним вивченням проект Національного банку включав і практичну частину. В рамках випробування технології блокчейн-платформи в обіг було випущено обмежений обсяг е-гривні, операції з використанням якої тестувалися робочими групами за участю Національного банку, компаній-волонтерів, а також Світового банку, експерти якого надавали Національному банку консультації в рамках технічної допомоги", сказано в повідомленні.

В НБУ зазначили, що "перевагами е-гривні є простота використання, доступність, безпека (погашення та розрахунки гарантуються Національним банком) і швидкість розрахунків".

"Важко прогнозувати, яка кількість громадян України стане користувачами електронної гривні у разі прийняття рішення про її впровадження в національному масштабі. Впровадження е-гривні неможливо без значних інвестицій і часу на модернізацію платіжної інфраструктури та популяризації електронної гривні як нового інструменту для населення з урахуванням вже існуючих звичок споживачів", підкреслили в Нацбанку.

За словами заступника голови НБУ Сергія Холода, можливість випуску е-гривні буде вивчатися і надалі, "незважаючи на отримані результати проекту, сучасні потреби ринку і потенційний розвиток економіки".