Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

"Нафтогаз" чекає від" Газпрому " відповідь на пропозицію Єврокомісії щодо транзитного контракту або інший варіант

Про це повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко в Facebook, передає БизнесЦензор.

"Кажуть, що "Газпром" хоче контракт на транзит не на 10 років, як запропонувала Єврокомісія, а тільки півроку-рік, поки не добудують "Північний потік-2". Прокоментувавши. По-перше, було б бажано, щоб "Газпром" відповів офіційно на пропозицію Єврокомісії. Якщо "Газпром" не приймає цю пропозицію, нехай запропонує свій варіант. Причому бажано з усіма деталями", - написав Вітренко

"Наприклад, чи готовий "Газпром" на практиці розблокувати можливість іншим компаніям здійснювати транзит газу по території Російської Федерації. Ми його уважно розглянемо", - додав він.

Вітренко таже сказав, що українська сторона неодноразово підкреслювала свою зацікавленість у продовженні транзиту і тому займає конструктивну позицію.

"По-друге, це ще раз доводить, що поки що чи не єдиним важелем впливу на збереження хоч якогось транзиту через Україну є зупинка будівництва "Північного потоку-2", - зазначив Вітренко.

На сторінці "Нафтогазу" в Facebook підтверджується, що російська сторона офіційно ще не оприлюднила варіант "короткого" контракту, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Раніше на цьому тижні Вітренко зазначав, що причини відкладати тристоронню зустріч Україна-Росія-ЄС з обговорення транзиту газу після 2019 року після завершення виборів у Верховну Раду відсутні, проте перед нею необхідно провести технічні консультації. На його думку, в такому випадку з'явиться шанс завершити тристоронню зустріч на політичному рівні підписанням угод.

Зі свого боку, міністр енергетики РФ Олександр Новак в бесіді з журналістами в Антальї зауважив: "Давайте почекаємо тристоронніх консультацій, коли буде обрано новий уряд і з'являться контрагенти. В цілому ми за те, щоб Україна купувала газ напряму. Думаю, такі пропозиції ми будемо обговорювати".

Новак нагадав також, що Росія запропонувала Україні продовжити поточний контракт на транзит на рік на існуючих умовах. Новак не виключив, що можуть бути якісь коригування, наприклад, за ціною, підкресливши, що це питання "комерційних переговорів між компаніями".

Як повідомлялося, 1 січня 2020 року закінчується 10-річний транзитний контракт між "Нафтогазом України" і "Газпромом".

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram