Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Навіщо жебракам росіянам криголами " за ціною золота»

У той час як зростання ВВП РФ прагне до нуля, несировинний експорт йде в мінус, а сировинної впадає в анабіоз, рівень життя росіян і доходи падають, занурюючи населення в болото неповернутого кредитування, уряд "наддержави" вирішило таки побудувати ще два криголама проекту 22220 "Арктика". І, що найцікавіше, кожен криголам обійдеться бюджету, грубо кажучи, в 50 млрд рублів.

Що ж, про те, що Росія всіляко намагається розвинути свої реваншистські амбіції в Арктиці, я писав вже неодноразово. Так само як і писав про злощасних криголамах проекту 22220, жоден з яких, а всього їх побудовано/будується три, досі не введено в дію.

Звичайно, я не буду зараз, забігаючи наперед, говорити про те, що і ці заплановані два криголама навряд чи задовольнять своїх замовників за термінами складання і явно, оголошені заздалегідь дати здачі четвертого криголама в 2024-му, а 2026-му році, будуть такими. Я просто хотів би відзначити те, наскільки все ж будівництво цих об'єктів дорого обходиться дірявого бюджету РФ.

Наприклад, берегова охорона США, яка замовила у компанії VT Halter Marine новітні патрульні криголами нового покоління, заплатить за головний корабель $746 млн. тобто, згідно з нинішнім курсом, головний, а значить побудований з нуля, криголам в США обходиться в 47 млрд рублів. У США, де все в рази дорожче, ніж в РФ, від оплати праці, до матеріалів, електрики та інших дрібниць, аналогічний "Арктиці" криголам обходиться навіть дешевше!

Але цікаво інше, адже два наступних криголама обійдуться берегової охорони США ще дешевше, а саме, в $1,15 млрд, або, грубо кажучи, по $577 млн кожен.

Але в Росії все не так. У Росії, що четвертий, що п'ятий, без різниці, ціна на все однакова – 50 млрд рублів. Причому не здивуюся, що в міру того, як економіка РФ почне колапсувати, вартість криголамів зросте, і здача в стрій розтягнеться на роки, що зажадає все більших і більших додаткових вливань.

Власне, це все до чого? Це все до того, що криголамобудування, як і будь-яке інше "будова" в РФ це не більше ніж банальний розпил бюджетних коштів. Приховуючи під ефемерним величчю корупцію, Росія з хорошою міною при дуже поганій грі, згодовує населенню ура-патріотичні ідеї.

До речі, про населення. Як я сказав, один криголам проекту 22220 обходиться бюджету РФ в 50 млрд рублів, в той час, як на жебраки Тамбов і Саранськ в бюджеті виділено по 5 млрд рублів. Причому жебраками я їх не кликав не просто так, ці міста, разом з Саратовом, вважаються жебраками в Росії, згідно з проведеним в 2019 дослідженню.

Ось такі вони реалії великої і не має аналогів у світі наддержави.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко