Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Нідерланди прокоментували нову заяву російського МО по Боїнгу MH-17

Уряд Нідерландів у відповідь на нові звинувачення Росії на адресу України у справі про збитий над Донбасом «Боїнгу» заявило, що довіряє результатам розслідування міжнародної Спільної слідчої групи, що свідчить про вини Росії. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Зазначається, що в уряді «взяли до уваги повідомлення у зв'язку з прес-конференцією Міністерства оборони Росії».

"Нідерланди повністю довіряють виявленим JIT (англійське скорочення назви Спільної слідчої групи – ред.) фактам і зробленим висновкам. Розслідування JIT має найвищу підтримку міжнародного співтовариства. Уряд твердо вирішив повністю співпрацювати з кримінальним розслідуванням, яке ведуть всі причетні країни, відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН 2166", - йдеться в заяві.

У свою чергу Генеральна прокуратура РФ заявила, що передала 17 вересня представнику Нідерландів матеріали про правову допомогу у справі про збитий літак рейсу MH17.

17 вересня Міноборони Росії заявило, що нібито номери на знайдених біля місця аварії уламках від ракети ЗРК «Бук» свідчать, що вона була зроблена в радянські часи, в 1986 році, і з заводу в Підмосков'ї відразу відправлена у військову частину на території України і в Росію більше не поверталася. Також стверджується, що відеозаписи з пересуванням "Бука" на Донбасі, опубліковані в травні совісною слідчою групою, були сфальсифіковані.

В Україні заяви Росії назвали неправдивими.

Спільна слідча група заявила, що вивчить російську інформацію, але зазначила, що Москва не відповіла на всі питання, які їй поставили в травні 2018 року.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 «Амстердам – Куала-Лумпур», був збитий в небі над Донбасом 17 липня 2014 року. На борту літака знаходилися 298 осіб, всі вони загинули.

У травні влада Австралії та Нідерландів офіційно звинуватила Росію в причетності до катастрофи «Боїнга» MH17 над Донбасом.

Цьому передував звіт Міжнародної слідчої групи. Слідчі дійшли висновку, що комплекс "Бук", з якого збили малайзійський "Боїнг" в Донецькій області, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО, що базується в російському місті Курськ.