Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

НКРЕКП заборонила проводити донарахування в платіжках за газ

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, заборонила операторам газорозподільної мережі проводити донарахування за природний газ..

Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні комісії, пише в Facebook її голова Оксана Кривенко..

"Проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж в платіжних документах за жовтень цього року здійснили донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов", - йдеться в повідомленні..

Вона зазначила, що вузли обліку природного газу в пунктах передання газу з газотранспортної системи в газорозподільну систему в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20°), проте лічильники газу у побутових споживачів не виробляють такий температурної корекції обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища..

"Якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища 5°, виробничо-технологічні втрати операторів ГРС 51 кубометр (1000 куб м - 949 куб м)", - пояснила Кривенко..

Обсяги таких втрат розраховуються згідно методик, затверджених Міністерством енергетики та вугільної промисловості. НКРЕКП при розрахунку тарифу врахувала обсяги втрат операторів ГРМ, які були затверджені Міненерговугілля..

Кривенко вважає за необхідне також провести нормативно-правове регулювання даної проблематики через внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" шляхом зміни стандартних умов в частині температури з 20° на 0°. Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу.