Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Новий міністр інфраструктури скасував Hyperloop в Україні, але запропонував альтернативу

У самому кінці травня 2018-го Кабмін офіційно затвердив транспортну стратегію для України до 2030 року, в якій вакуумному високошвидкісному поїзду Маска відводилася значна роль. Так, передбачалося, що 5 з 11 глобальних ліній цього транспорту, які окільцюють всю Землю, проходитимуть по території України. Але щось пішло не так.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій "поховав" ідею проекту Hyperloop в Україні, яку анонсував його попередник - Володимир Омелян, повідомляє Громадське.

Дослівно новопризначений міністр зазначив: "Ідея, м'яко кажучи, абсурдна. І якщо ми хочемо про щось таке мріяти, то вже легше винайти технологію телепортації. Це однозначно і швидше і простіше. І нові дистанції так можна організовувати. В нашому випадку, на жаль, Hyperloop не буде".

Також Криклій розповів, що вони з Омеляном один одного поважають і "ніхто нікого не ображає, а тим більше не згадує про Hyperloop".

До речі, в команді президента Володимира Зеленського запуск швидкісного поїзда Hyperloop назвали "нісенітницею", при цьому зазначивши, що перельоти на приватних літаках з Києва до Одеси незабаром зможуть дозволити собі всі українці.

Нагадаємо, Hyperloop – транспортна система, розроблена Илоном Маском складається з сталевих труб, усередині яких переміщається поїзд - на повітряній подушці зі швидкістю 600 км/ч. Зараз зоздатель Маск проводить випробування високошвидкісного поїзда на полігонах в Хоторне і Лас-Вегасі, а також зводиться полігон в Тулузі.

На Україні активно просував проект створення Hyperloop колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян і обіцяв українцям реалізувати проект за найближчі п'ять, максимум десять років. За словами Омеляна, розробниками, випробувачами і ключовими постачальниками для ультрасучасного виду транспорту могли б стати підприємства Дніпра та Дніпропетровської області. Правда, як він визнав після своєї відставки, за допомогою ідеї про реалізацію Hyperloop він хотів домогтися, щоб жителі країни "повірили у себе".

Раніше повідомлялося, що міністр інфраструктури Владислав Криклій запропонував ввести новий порядок розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації.

Також Hyser писав, що в Україні почали використовувати нову полімерну технологію будівництва доріг. Першопрохідцем стала ділянка дороги М15 "Одеса-Рені" в Одеській області.

Підписуйтесь на наш Twitter.