Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Паспорти РФ для жителів ОРДЛО: В першу чергу документи приймають у військових, суддів і прокурорів. ФОТО

Як інформує Цензор.Ні, про це пише "Новая газета".

Як зазначає видання, незважаючи на сюжети в російських ЗМІ про налагоджену роботу паспортних пунктів в Ростовській області (в селищі Покровське і місті Новошахтинську), на ділі вони не працюють. Планувалося, що в цих пунктах видаватимуть вже готові паспорти-після того, як жителі " ДНР " і " ЛНР " подадуть необхідні документи за місцем прописки. До пунктів на російській території документи привезуть уповноважені особи з " ДНР " та "ЛНР".

На місцях, на окупованих територіях, записуються у дві черги. Перша - на отримання російського паспорта. Друга - на одержання так званого паспорта "ДНР" або "ЛНР", наявність якого є умовою для отримання паспорта РФ.

"Два списки — це дві черги. Далеко не всі громадяни республіки, як з'ясувалося тепер, перш прагнули отримувати паспорти своєї юної батьківщини. Але наявність паспорта "ДНР" стало, згідно з указом Путіна, умовою для отримання російського. Паспорт "ДНР" потрібно чекати місяці два-три. Їх, як пояснили мені, "довго друкують", - пише видання.

Але паспорт "ДНР" дають не всім. Спочатку треба довести, що ти був прописаний на території Республіки станом на 12 травня 2014 року. Тому спершу потрібно подати документи на перевірку.

Чергу люди займають з ночі, при тому, що в терористичних "ДНР" і "ЛНР" діє комендантська година з 23:00 до 5:00. Люди змушені записуватися в список в зошити, часто список втрачається. Найчастіше черга перетворюється в тисняву. Номери пишуть ручкою на руці. Через погану організацію мало тих, хто записаний в список, встигає подати документи. У день проходить трохи більше 10 осіб.

Також є інформація, що документи на паспорт в першу чергу приймають у військових, суддів і співробітників прокуратури. Це підтверджує даними розвідки Міноборони України. Повідомляється, що командири підрозділів російсько-окупаційних військ у примусовому порядку збирають гроші з підлеглого особового складу з метою виконання розпорядження командування з паспортизації. Зазначається, що серед місцевого населення ходять побоювання, що в разі відновлення активних бойових дій більшість новоявлених "громадян РФ" дезертирують на російську територію.

Заплативши хабар, можна здати документи, минаючи чергу. Списки є і в черзі на ксерокопіювання, на фотографування, на заповнення заяв.

При цьому черги просуваються повільно: "Я теж записалася: № 539 на паспорт "ДНР" та № 468 на паспорт РФ мені намалювали на долоні, - пише журналістка. - Якщо виходити з того, що паспортний стіл працює чотири дні на тиждень, то черга до мене повинна дійти приблизно через 4 роки і 9 місяців".

В реальності, враховуючи відсіяних осіб, для того, щоб подати документи, доведеться стояти 2,5 місяці.

Головне питання, що хвилює тих, хто подає документи, чи буде їм виплачуватися Російська пенсія:

"Це питання, яке обговорюють тут все. Хтось чув, що для отримання пенсії неодмінно потрібна прописка в Росії. Не буває ж паспортів без прописки, вони точно пам'ятають це ще по Радянському Союзу. А як отримати її, якщо живеш в іншій країні? Жінка думає, що пропишуть "десь в Ростовській області". Я пояснюю, що в Росії це — кримінальний злочин, називається фіктивна реєстрація".

За законом шахтарі можуть йти на пенсію після 20-річного стажу. Для жінок, зайнятих в цих галузях більше семи років, теж знижений пенсійний вік. З отриманням паспорта на російські пенсії почнуть претендувати і цілком молоді люди, яким трохи за 40.

Інші ж зізнаються, що хочуть отримати хоч якийсь офіційний статус.

У те ж рвемо, як пише "Новая газета", є ті, хто отримувати російський паспорт не збирається. Вони будуть раді поверненню під контроль України:

"Сергій, з яким ми розговорилися на вокзалі в Донецьку, паспорт отримувати не збирається.

— Ви і на референдум не ходили? — запитувати.

- На жаль, ходив. І голосував ... Нас же застращали бандер'єм. Народ же ж повірив. А коли почалися бойові дії, коли тут почалося свавілля, тут і стало зрозуміло, куди ми йдемо. Моментально. Але народ за інерцією ще вірив, що все буде добре.

- Беззаконня - з боку України?

— Так місцевий же! Людей просто з машин викидали, вбивали. Квартири віджимали. Місцева вошивота все це робила. Ось ця — яка в житті палець об палець не працювала. Вони ж перші побігли туди! Ось він ходив, все життя нічого не робив, а тут він вже на "Крузере" їздить. І повні кишені грошей. За місяць. Звідки це у нього? У мене намагалися пару раз машину забрати. Прямо на вулиці підходять і починають…

— Люди обстрілів, напевно, боялися? Українці ж мирні будинки обстрілювали?

- Вам чесно сказати?.. Україна стріляла тільки по тих позиціях, звідки по ній вівся вогонь. Якщо він вівся з приватного сектора, так туди і били. А всі ці масштабні бомбардування, як розповідають, це все пропаганда.

— Багато людей це зараз розуміють?

— Ну зараз, звичайно, прозрівають.

- Якщо раптом Україна…

- Повернеться сюди? Її приймуть з розпростертими обіймами! І я перший втечу.

Нагадаємо, Указ президента Росії Володимира Путіна про спрощене отримання громадянства РФ для громадян України, що живуть в окремих районах Донецької та Луганської областей, вийшов 24 квітня.

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). 25 квітня Радбезу ООН збирався у зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За його підсумками Єльченко заявив, що результатом повинна бути не тільки стурбованість і засудження, але й більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

В цей же день новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів громадянам України ще не прийнято.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

1 травня Путін підписав указ, яким надається право на спрощений порядок отримання громадянства РФ окремим категоріям громадян України.

Тим часом у Євросоюзі розглядають можливість заборонити в'їзд на свою територію громадянам України, які отримали паспорт Російської Федерації за спрощеною процедурою.