Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Пенсіонери вишикувалися за безкоштовною їжею в Севастополі

За словами волонтерів, які організували пункти харчування для нужденних, найчастіше за безкоштовною їжею ходять бабусі, які народилися в 40-е—50-ті роки минулого століття.Три пункти централізованого харчування волонтери фонду «Серце Севастополя» організували ще в серпні. За словами голови організації Анастасії Макєєвої, думала, що задум приречений на провал, так як ходити будуть ті, хто і сам може забезпечити себе їжею і всім необхідним — просто, тому що це безкоштовно. Або алко -, наркозалежні.

Але, як виявилося, турбувалася вона даремно. Ходити стали люди похилого віку, і з кожним днем — все більше. Годують їх першим і другим — гречка, рис, картопля з м'ясною підливою або куркою, плюс — суп і салат.

Роздача здійснюється з машин. Волонтери просили у департаменту майнових і земельних відносин приміщення під соціальну їдальню, але їм відмовили — в уряді кажуть, що приміщень немає, при цьому на сайті торгів ДІЗО виставляє нежитлові приміщення в оренду пачками щодня.

Періодично до волонтерів підключаються сторонні люди, які теж готують і стають поруч, роздають людям їжу. Одного разу до Макеєвої звернулися представники фірми "Тітто" з Сімферополя. Вони запитали, чи потрібні солодкі сухарі. Волонтери не очікували, що бізнесмени привезуть понад 200 пачок свіжих сухарів. Це було дуже здорово, говорить волонтер, так як такі сухарі, як виявилося, самий затребуваний продукт: «постійно приходять бабусі і про них запитують». Ще один дефіцитний товар — хліб. Його гостро не вистачає завжди.

Кожен день в ці добровільні пункти приходять близько 200-300 чоловік, іноді більше. За словами Макеєвої, бабусь ходить найбільше. Причому з собою вони беруть пенсійне посвідчення, винувато показують суму пенсій, вибачаються. Дуже багато народилися в роки ВВВ. Є бабуся 1943-го року народження. Мінімальна пенсія йде на оплату комунальних послуг і ліків. До кінця місяця люди похилого віку часто сидять на пісній крупі і чаї без цукру. Приходять, звичайно, і бездомні.