Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Під Рівним знайшли масове поховання жертв НКВС (фото)

У Дубно Рівненської області знайшли 19 людських останків на території колишньої в'язниці.

Останки знаходилися на місці поховання понад 400 ув'язнених, які були жорстоко вбиті Народним комісаріатом внутрішніх справ наприкінці червня 1941 року, перед приходом у місто німецьких військ, повідомляє Радіо Свобода.

Знахідку виявили неподалік від тюремної стіни, в одній з виритих ям. Серед людських останків: три жінки, решта - чоловіки. У чотирьох осіб видно кульові поранення в голову. За попередніми оцінками експертів, у жертв цілилися не впритул.

Антрополог Інституту археології Національної академії наук Ольга Мінейко розповіла, що розташування тіл акуратне, що свідчить про те, що їх не кидали в поспіху і хаотично в ями. "Людські останки, які ми виявили, із зігнутими руками й ногами, що свідчить про термін здійснення поховання до 3 днів після розстрілу", - пояснила вона.

Археологи виявили унікальну знахідку на дні озера Петен-Іца.

Озеро Петен-Іца розташувалося в північній частині Гватемали, про що пишуть «акценти». Цивілізація індіанців Майя вважала його священним. Археологи з Польщі змогли знайти на дні озера близько п'ятисот унікальних ритуальних предметів. Це свідчить про проведення в цьому регіоні релігійних обрядів.

Скарби виявили в околицях столиці Майя - Нойпетен. Стародавнє місто було фортецею, яка досить тривалий час залишалася останнім оплотом корінних жителів регіону у боротьбі з прибулими на материк завойовниками. Озеро Петен-Іца служило важливим джерелом прісної води, однак, крім цього, було священним місцем для представників цивілізації Майя.

"Ми виявили понад п'ятсот артефактів біля стародавньої столиці цивілізації Майя. Серед них були і предмети, кинуті у воду під час релігійних ритуалів. Те місце, де проходили ритуали, було розташоване на північ від острова на Петен-Іца», — розповів керівник експедиції.

Більш того, археологи знайшли 3 поміщених один в одного чаші. Верхня посудина містила фрагменти деревного вугілля і склоподібного вулканічного каменю. Чаші були встановлені на більші судини з трьома ніжками. В одному з них археологи виявили обсидіанове лезо довжиною майже двадцять сантиметрів. На думку археологів, вони зіткнулися з прикладом цього жертвопринесення.

Також звернув на себе увагу той факт, що багато предметів були закопані в мул настільки сильно, що їх виявилося непросто зрушити з місця.

Нагадаємо, що вчені виявили на дні Мексиканської затоки унікальний артефакт.

Як повідомляв Hyser, у Британії після урагану виявили затонулу цивілізацію.

Також Hyser писав, що вчені виявили унікальні артефакти майя.