Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Південна Корея вводить торговельні обмеження щодо Японії: подробиці

Республіка Корея, де раніше чоловік підпалив себе перед японським посольством, вирішила виключити Японію з списку довірених країн-партнерів, які за спрощеною процедурою можуть поставлятися товари південнокорейського виробництва. Про це в понеділок заявив міністр торгівлі, промисловості та енергетики РК Сун Юн Мо.

«Необхідно запровадити систему контролю за експортом, оскільки проблематично співпрацювати з країною, яка періодично порушує основні принципи торгівлі», - заявив Сун Юн Мо на брифінгу в Сеулі.

Згідно з новими правилами, Японія буде включена в другу з трьох категорій торгових партнерів. Таким чином, південнокорейським компаніям буде необхідно подавати окремий запит на дозвіл для експорту товарів у Японію. Процес розгляду запиту складе близько 15 днів, що на 10 днів довше, ніж при існуючій системі.

Відповідне рішення набуде чинності через 20 днів, протягом яких уряд Південної Кореї має намір винести дану ініціативу на обговорення громадян країни.

Раніше Японія ставилася до першої категорії торгових партнерів поряд з 29 іншими державами, в які південнокорейські компанії за спрощеною процедурою можуть поставляти товари. До третьої категорії зараховані країни, експорт в які може бути дозволений лише як виняток при особливих обставинах.

Тим часом президент Південної Кореї Мун Чже Ін закликав до зваженої відповіді на обмежувальні заходи Токіо проти Сеула в сфері торгівлі. Його слова наводить в понеділок агентство Ренхап.

"Наша відповідь на торговельні обмеження Японії не повинна бути емоційною, - підкреслив глава держави на зустрічі зі своїми радниками. - Необхідно не тільки зберігати рішучість, а й приймати важливі рішення, враховуючи довгострокові перспективи».

Нагадаємо, 2 серпня уряд Японії прийняв рішення вивести Південну Корею зі списку країн, які без обмежень за спрощеними схемами поставляються японські наноматеріали і високотехнологічні складові. Офіційно відповідне рішення набуде чинності 28 серпня.

1 липня Токіо посилив контроль за експортом в Південну Корею трьох видів матеріалів, необхідних для виробництва напівпровідників і екранів різних електронних пристроїв. Приводом для цього, зокрема, послужили підозри, що частина цих компонентів може нелегально поставлятися з Республіки Корея в КНДР. Сеул категорично відкидає таку можливість.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп відвідає в Південну Корею, щоб продовжити денуклеаризацію КНДР.