Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Помічник Зеленського: "Формула Штайнмаєра" ляже в основу законопроекту

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook помічник Президента України Андрій Єрмак.

Він підтвердив, що напередодні провів зустріч в Офісі Президента з активістами, щоб обговорити “формулу Штайнмаєра” і її роль у врегулюванні ситуації на Донбасі.

“Хочу повторити те, що сказав на зустрічі: нічого не буде вирішуватися без відома суспільства. Процес імплементації формули має декілька етапів, це не разове рішення. Формула – це не закон. Це база, яка ляже в основу законопроекту, за який будуть голосувати і який буде винесено на публічне обговорення. Але це буде згодом, а поки що необхідно припинити вогонь. Над цим і працюємо”, – написав Єрмак. Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що у вересні 2019 року радники “нормандської четвірки” погодили не “формулу Штайнмаєра”, а інше чітке формулювання.

“У ньому (формулюванні, – ред.) також йдеться про те, що закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам”, – сказав він.

Пристайко зазначив, що Україна хоче внести зміни в цю формулу.

Варто зазначити, що “формула Штайнмаєра” стосується визначення статусу Донбасу. Вона передбачає одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів. Після цього Росія повинна вивести свої війська і техніку з території ОРДЛО (окремих районів Донецької та Луганської областей).Об этом сообщил на своей странице в Facebook помощник Президента Украины Андрей Ермак.

Він підтвердив, що напередодні провів зустріч в Офісі Президента з активістами, щоб обговорити "формулу Штайнмайера" та її роль у врегулюванні ситуації на Донбасі.

“Хочу повторити те, що сказав на зустрічі: нічого не буде вирішуватися без відома суспільства. Процес імплементації формули має кілька етапів, це не разове рішення. Формула – це не закон. Це база, яка ляже в основу законопроекту, за який голосуватимуть і який буде винесений на публічне обговорення. Але це буде потім, а поки необхідно припинити вогонь. Над цим і працюємо", – написав Єрмак. Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що у вересні 2019 року радники "нормандської четвірки" не погодили "формулу Штайнмайера", а іншу чітке формулювання.

"У ній (формулюванні, – ред.) також йдеться, що закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам", – сказав він.

Пристайко зазначив, що Україна хоче внести зміни в цю формулу.

Варто зазначити ,що "формула Штайнмаєра" стосується визначення статусу Донбасу. Вона передбачає одночасне прийняття Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів. Після цього Росія повинна вивести свої війська і техніку з території ОРДЛО (окремих районів Донецької та Луганської областей).