Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Популярний корисний продукт виявився токсичним

Виробники популярної корисної прянощі куркуми можуть додавати в неї свинцевий хромат, здатний надавати нейротоксичні дію. Про це заявили вчені зі Стенфордського університету (США). Американські дослідники повідомили, що вони отримали докази того, що деякі виробники спецій додають куркуму промисловий пігмент хромату свинцю – це є дешевим і швидким способом надати їй характерний жовтий відтінок. Вченими був застосований ізотопний аналіз: вони зіставили ізотопи свинцю з куркуми з ізотопами свинцю в крові людей.

Фахівці виявили забруднену свинцем куркуму в семи з дев'яти регіонів-виробників цієї спеції в Бангладеш. Було встановлено, що саме споживання страв з куркумою є найбільш можливою причиною попадання важкого металу в кров жителів Бангладеш.

Вчені констатують, що свинець збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у дорослих і сприяє порушенням розвитку центральної нервової системи, когнітивних розладів у дітей. Експерти підкреслюють: безпечної межі змісту важкого металу в організмі не існує, для нервових клітин він токсичний в будь-якому обсязі.

Medikforum