Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Позбутися стресу: жителі Маріуполя розповіли, як справляються з нервовим навантаженнями (відео)

Сьогодні, 10 жовтня, відзначають Всесвітній день психічного здоров'я. У Маріуполі представники різних професій розповіли, як справляються з нервовим навантаженням.

Так, учитель маріупольської школи № 15 Олена Луганченко зізналася, що свою роботу любить, «викладається» повністю. Але впевнена, що психологічне здоров'я важливіше.

«Взагалі, це стресова професія. Але вміємо справлятися зі стресом. Наші ресурси – це наша сім'я, хороше спілкування з друзями, тренінги. Так що можна справлятися зі стресом», – розповіла Олена.

Однак, кожен справляється з напругою по-різному. У лікарів – свої методи. «По-перше – самодисципліна. По-друге-активні заняття спортом, які не припиняються протягом усього мого життя. Зараз я щодня роблю тридцятихвилинну зарядку, без цього ніяк. Я регулярно відвідую басейн, сауну», – поділилася лікар Ірина Дагаєва.

У постійних стресових ситуаціях знаходяться і військові. "Допомагає сім'я. Коли приходиш додому, а там сім'я, діти. Намагаєшся забути про роботу", - каже військовий комісар Володимир Левандовський.

Перепадає і журналістам. Їх спеціальність також в списку стресових. «Я намагаюся розслаблятися вдома після роботи. У вихідні дні я часто займаюся спортом, якщо погода дозволяє і є час на це. Кожен день намагаюся випити теплий чай трав'яний, з ромашка, меліса, м'ята. Правда чай не завжди допомагає, тому доводиться іноді пити таблетки, теж на травах", - розповіла кореспондент Алла Ліверко.

Психологи відзначають, що найбільш вразливі ті професії, які, зокрема, пов'язані зі спілкуванням.

"Я завжди порівнюю людину з батарейкою в телефоні. Для того, щоб телефон працював – батарейка повинна бути заряджений. Людина, яка працює з іншими людьми, віддає свою енергію. Тому, потрібно вміти заряджати свою "батарею"», – пояснила директор міського центру практичної психології Олена Козлова.

Щоб відновити свій психологічний ресурс, фахівці також радять подорожувати, гуляти на свіжому повітрі, займатися творчістю або з'їсти щось «смачненьке».