Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Причини і наслідки несподіваної відставки президента Казахстану

Причини і наслідки несподіваної відставки президента Казахстану

Нурсултан Назарбаєв заявив про припинення своїх повноважень. Політологи задаються питанням: як буде працювати система управління країною, якщо вона була "збудована" під першого президента Казахстану?Виступаючи 19 березня 2019 року із зверненням до народу Казахстану, присвяченим актуальних питань соціально-економічного розвитку країни, глава держави Нурсултан Назарбаєв зробив несподівану заяву про припинення своїх повноважень.

Він визнав, що дане рішення далося йому нелегко, і нагадав, що цього року виповнюється 30 років його президентського правління. "Кожному поколінню доводиться вирішувати свої завдання. Я і моє покоління зробили для країни все, що змогли. Результати вам відомі. Світ змінюється, і приходять нові покоління. Процес природний. Вони вирішуватимуть проблеми свого часу. Нехай постараються зробити країну ще краще", - сказав Назарбаєв.

Після виступу президента соціальні мережі буквально вибухнули різного роду повідомленнями. Деякі користувачі розповідають про те, що в сусідніх дворах люди запускають салюти. У той же час фінансисти і політологи сходяться в думці, що з рішенням президента виникла визначеність: ризику раптового транзиту більше немає - тепер у Казахстану є майбутнє.

"Бачу позитивний момент, що реалізований головний політичний ризик. Факт, що Нурсултан Абішевич залишає під своїм контролем ряд ключових повноважень щодо безпеки країни, гарантує, що транзит влади здійснено з передбачуваними наслідками і забезпечує наступність економічної політики держави", - пише на своїй сторінці в Facebook фінансист Расул Рысмабетов.

Експерти впевнені, що голова сенату парламенту Касим-Жомарт Токаєв, до якого перейшли повноваження глави держави, є на сьогоднішній день самою оптимальною фігурою для транзитного періоду. Політолог Казбек Бейсебаєв в коментарі для DW зауважив: "Токаєв - відповідна фігура за всіма параметрами. Він відомий на міжнародній арені. Він влаштовує всіх - і Росію, і Китай".

Політолог також нагадав, що Токаєв довгий час працював у міністерстві закордонних справ Казахстану, брав участь у десяти сесіях Генеральної Асамблеї ООН, обирався головою ради міністрів закордонних справ Співдружності незалежних держав і Шанхайської організації співробітництва. На думку Казбека Бейсебаева, зараз питання лише в тому, якими повноваженнями буде володіти Токаєв.

Бейсебаев також нагадав, що, відмовившись від посади президента країни, Нурсултан Назарбаєв залишається головою найбільшою і найвпливовішою у країні партії "Нур Отан", членом Конституційної Ради, головою Ради безпеки Казахстану і Ради з управління АТ "Фонд національного добробуту "Самрук-Казина", з допомогою якого президент може вирішувати економічні завдання з розвитку та вдосконалення національної економіки, тоді як уряд буде займатися повсякденною рутиною.

"Він як і раніше володіє широкими повноваженнями, зайнявши більш високі посади. Йому підпорядковується все керівництво країни. Все було підготовлено заздалегідь. Він просто пересів в інше крісло", - резюмував політолог.

На його думку, основна причина, що прискорила рішення Назарбаєва про відставку з поста президента-це наявність соціальних і економічних проблем в країні.

Інше важливе питання, на думку політолога, криється в політичній системі держави, яка була вибудувана під першого президента Казахстану, тобто особисто під Нурсултана Назарбаєва. "Адже саме тому до Конституції країни неодноразово вносилися поправки. Там і зараз чітко прописано, що "основоположні принципи діяльності Республіки, закладені Засновником незалежного Казахстану, Першим Президентом Республіки Казахстан - Елбаси, і його статус є незмінним", - нагадав Казбек Бейсебаев.

Втім, на думку політолога, в перехідний період завжди загострюється політична боротьба за владу. І в цьому зв'язку він не виключає, що Казахстан ще опиниться в зоні політичної та інформаційної турбулентності.

Підписуйтесь на наші канали про Росію, Німеччину та Європу в / Twitter / Facebook / Youtube | Telegram / WhatsApp

Ця новина також на сайті Deutsche Welle .