Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Прикмети та обряди на 18 березня-День Конона-градаря, городника

З 18 березня, якою б не траплялася погода, основні думки і турботи російських селян були пов'язані з городом. "На Конона Градаря починай копати гряди в городі" - радили люди бувалі. "Ори та сій, нехай хоч і зима колом, ти, головне, почни в цей день, а не на наступний, тоді неодмінно город буде добрий і овочів вродить багато"..

Звичайно, орати і сіяти потрібно було чисто символічно, з поваги до Святого, який городи від всяких напастей оберігав. На 18 березня слід було викопати в землі 3 лунки, при цьому примовляючи: "Одна лунка для суші, інша для мошки, третя для хробаків". Нехитрий цей обряд повинен був оберегти овочі від посухи, а також "від жучка і черв'ячка", які в окремі роки могли весь урожай на корені занапастити..

Дійство це відбувалося приховано, так, щоб "погане око" вільно або мимоволі псування не завдав. А з призначених для посіву насіння не можна було і зернятка з'їсти, "щоб не мати черв'якам прикладу"..

Саме на Конона-градаря починали культивувати землю і підгодовувати її гноєм, оскільки вважалося, що в такому разі урожай буде хорошим. З 18 березня по 15 квітня, згідно з народним календарем, починалося сніготанення, з'являлися метелики-Лимонниці..

У народі 18 березня говорили: "Конон кличе на город" - пора було приступати до перекопування угідь. Але навіть якщо сніг ще лежить, обов'язково потрібно хоча б прийти в город і трохи копнути сніг. Вважали, що цим люди виявляють повагу покровителю городників, а він, у свою чергу, віддячить багатим урожаєм овочів..

Також щоб позбутися від шкідників, 18 березня викопували три ямки, вимовляючи: "Одна лунка для суші, інша для мошки, третя для черв'яків". Вважалося, що Конон-градар допоможе, адже його вважали небесним покровителем городів і посівів. Говорили: "хоч на Конона і зима-все одно зорати грядки, вивози гній, тоді і город буде хорошим, і овочів багато буде". Рекомендувалося готувати насіння капусти і помідорів до посадки в парники. Для цих цілей їх замочували. Також 18 березня селяни займалися лагодженням парників, працювали на землі, оновлювали грунт. Вранці заморозки були вже не такими сильними – відзначали поворот на весну..

Зазвичай в цей день також поминали мертвих, а також молилися за зниклих безвісти, вважаючи, що вони знайдуться..

Традиція.

Традиція.

Народні прикмети.

Ясна і тепла погода – літо буде теплим або помірно жарким.

Граки вже гніздяться – через 20 днів можна починати посівні роботи.

Якщо в цей день засипати гній на город-це обіцяє хороший урожай.

Ясна погода 18 березня-влітку не буде граду.

Прилетіли трясогузки - буде тепла весна.

З'явилися перші проліски в лісі – прикмета до того, що можна починати оранку.

В будинку і на полях миші завелися – чекай неврожаю.

Гніздяться граки – можна хліб сіяти через 3 тижні.

Якщо босими ногами в цей день гній натоптати, то ноги хворіти не будуть.

Можна доглядати за кімнатними рослинами, пересаджувати розмарин і герань.

У цей день в руки Вила візьмеш – прикмета до того, що влітку град буде.

Не варто здійснювати великі покупки-вони не прослужать довго або виявляться марними.

Якщо подружжя вип'є вина з корицею, то їх почуття будуть міцними і сильними