Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Пристайко: Бойовиків з Донбасу у Верховній Раді точно не буде

У разі виведення військ Росією з Донбасу і встановлення там миру, бойовики, які воювали проти України, не зможуть в майбутньому обиратися у Верховну Раду. Київ чітко окреслив «червоні лінії» в питанні деокупації захоплених територій. Про це розповів в ефірі одного з українських телеканалів міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

За його словами, в переговорах по Донбасу Київ завжди пам'ятає про неприпустимі для України варіанти, так звані «червоні лінії».

«Ми хочемо пояснити українському народу про те, що його безпека - це пріоритет для нас, для нового уряду. Про те, що суверенітет і територіальна цілісність нашої держави - це пріоритет для нас. Повернення нашої землі, включаючи Крим, - це пріоритет для нас», - заявив Пристайко.

Водночас він підкреслив, що у разі припинення війни, люди, які воювали проти України, не зможуть потрапити до Верховної Ради на наступних виборах.

«Наприклад, люди, які стріляли в наших людей, не повернуться ... і не сядуть поруч з депутатами Верховної Ради. Це теж політична «червона лінія». І таких «червоних ліній» дуже багато, в межах яких відбувається політичний процес, політичне обговорення», - додав міністр.

Як повідомляли новини «Сегодня», Вадим Пристайко вже заявляв, що у Києва є запасні плани на випадок, якщо не вдасться врегулювати ситуацію на сході країни через «Мінський» і «нормандський» формати. Пристайко озвучив три варіанти вирішення конфлікту на Донбасі.

Водночас депутат від фракції "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Богдан Яременко розповідав про два варіанти для бойовиків у разі відходу Росії з Донбасу. Він пояснив, що зі зброєю на звільнених територіях ніхто ходити не буде, крім силовиків.

Дивіться також на відео подробиці навколо ситуації з "формулою Штайнмаєра", яка нібито покликана врегулювати конфлікт на Донбасі: