Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Пристайко: обмін полоненими "всіх на всіх" між Україною і РФ планується найближчим часом

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко прокоментував можливий обмін полоненими між Україною і РФ за схемою "всіх на всіх". Він розповів, що обмін може відбутися найближчим часом. Про це глава МЗС повідомив в ефірі телеканалу "Інтер".

"Це був завжди складний процес, тому що "всіх на всіх" передбачає, що ми знаємо списки, ми погоджуємося на ці списки... Спеціальні групи людей працюють кожен божий день - і вночі, і вдень для того, щоб узгодити і зрушити з місця цей дуже складний, знову - таки ментально несправедливий процес", - сказав Пристайко.

Глава МЗС підкреслив, що найближчим часом планується повернення українських полонених.

Нагадуємо, що у п'ятницю, 13 вересня, Україна передала РФ списки ув'язнених для другого обміну. 

У свою чергу прес-секретар Путіна зазначив, що Росія не виключає нового обміну ув'язнених з Україною.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, що зараз в Росії утримують 113 українців, з яких 89 кримських татар.

Як повідомлялося, Сенцов і Кольченко були затримані спецслужбами РФ в травні 2014 року в Криму. Їх звинуватили в організації терактів на півострові. Влітку 2015 року Кольченко був засуджений до 10 років колонії суворого режиму, Сенцов - до 20 років. Обидва заперечували свою провину.

7 вересня Сенцов і Кольченко повернулися в Україну ще з 33 ув'язненими з РФ.

Згодом стало відомо, що прокуратура Автономної Республіки Крим викликати звільнених з ув'язнення українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка для свідчень.