Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Пристайко: Зеленський робить все, щоб не допустити нового Придністров'я на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський поставив перед собою мету в рамках нормандського формату не допустити реалізації "придністровського сценарію" на окупованому Донбасі.

Про це розповів міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, передає Радіо Свобода.

"Ми в перші дні нападу на нас Росії усвідомлювали, що, напевно, мова йде про створення Придністров'я і на нашій землі", - зазначив Пристайко.

На думку міністра, Україна далі і далі поглиблюється в різні сценарії ізоляції Донбасу.

"Кубик Рубіка" в голові гаранта. Що Зеленський розповів на прес-марафоні про Донбас, кумівство і " Приватбанк"

[дивитися також]

"І те, що зараз робить президент Зеленський – це, можливо, остання спроба якось розірвати цю тенденцію", – підкреслив він.

З його слів, без втручання Зеленського це може закінчитися тим, що незаконні формування "ДНР" і "ЛНР" будуть далі залишатися в радянському минулому і відриватися від шляху розвитку, наміченого Україною.

Довідка: Придністровський конфлікт-розлад між Молдавією і невизнаною Придністровською Молдавською Республікою (ПМР). Він почався ще за радянських часів (1989) і посилився після здобуття Молдавією незалежності. Згодом конфлікт переріс у збройне протистояння, що призвело до численних жертв у 1992 році.

Конфлікт не врегульовано політичними засобами досі. Збройна стадія конфлікту завершилася 1 серпня 1992 року. Тоді було завершено розведення збройних формувань конфліктуючих сторін. В даний час безпеку там забезпечують Спільні миротворчі сили, до складу яких входять військові контингенти від Російської Федерації, Республіки Молдова, Придністровської Молдавської Республіки і військові спостерігачі від України.

В ході численних переговорів за посередництва Росії, України і ОБСЄ досягти угоди з приводу статусу Придністров'я не вдалося. Відносини між сторонами конфлікту залишаються напруженими. Молдавська сторона неодноразово висловлювалася за виведення російських військ з регіону.

Як повідомляв NEWSONE раніше, президент України Володимир Зеленський висловив чітку впевненість, що не має наміру зраджувати інтереси держави.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський розповів про подальший план припинення війни на Донбасі та участі миротворчої місії в цьому процесі.

Франція і Німеччина підтвердили проведення зустрічі в нормандському форматі в найближчі тижні.

Також глава МЗС України Вадим Пристайко заявив, що дійсно існує документ під назвою "формула Штайнмаєра", згідно з яким повинен встановитися мир на Донбасі.

Пізніше він уточнив, що радники лідерів нормандської четвірки у вересні 2019 року не погодили формулу Штайнмайера, а формулювання, що уточнюють, що закон про особливий статус застосовується тимчасово з моменту проведення виборів.

Помічник президента України Андрій Єрмак заявив, що формула Штайнмаєра ляже в основу майбутнього законопроекту по Донбасу.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко назвав основні цілі, яких хоче досягти глава української держави Володимир Зеленський на нормандської зустрічі.

До цього глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко пояснив, чому російська сторона не змогла взяти участь у нормандському форматі.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що зустріч нормандського формату пройде в найближчі тижні.

Представники ОРДЛО заявили, що особливий статус Донбасу необхідно погоджувати з ними.